Powstaje baza firm, które będą chciały uczestniczyć w odbudowie Ukrainy

Rusza nabór polskich firm, które chciałby wznowić eksport do Ukrainy oraz mieć udział w odbudowie tego kraju ze zniszczeń wojennych – ogłosiło Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Operatorem programu zostanie Polska Agencja Inwestycji i Handlu. 

Powstaje baza firm, które będą chciały uczestniczyć w odbudowie Ukrainy
  • Anna Malinowska
  • /
  • 10 czerwca 2022

Powrót na rynek ukraiński i odbudowa kraju

Resort rozwoju chce stworzyć bazę przedsiębiorców, którzy chcą powrócić na ukraiński rynek. Aby znaleźć się w powstającym zestawieniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie internetowej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Kolejnym etapem mają być wspólne konsultacje pomiędzy branżowymi instytucjami publicznymi a biznesem. Wówczas mają zostać wypracowane narzędzia, których efektem będzie zapewnienie pomocy polskim firmom w zaplanowanych działaniach na rzecz Ukrainy oraz powrotu na tamtejszy rynek. 

Wojna się jeszcze nie skończyła, ale polski biznes już mówi o odbudowie UkrainyWojna się jeszcze nie skończyła, ale polski biznes już mówi o odbudowie UkrainyMichał Górecki

Jakie firmy mogą wziąć udział w odbudowie Ukrainy w ramach programu?

Twórcy programu zapraszają do współpracy podmioty, które są przedsiębiorstwami polskimi oraz nie współpracują w żaden sposób z rosyjskimi oraz białoruskimi firmami lub instytucjami, które znalazły się na liście objętych sankcjami. 

Pomoc Ukrainie – do kiedy wnioski do PAIH?

Chęć swojego udziału w wymienionych działaniach oraz całym projekcie firmy mogą zgłaszać do 9 czerwca 2022 roku. W pierwszej kolejności zapraszamy firmy z kluczowych dla odbudowy Ukrainy sektorów – branża budowlana, medyczna, transportowai logistyczna, rolnicza, spożywcza i FMCG, motoryzacyjna i środków transportu, maszynowa oraz IT/ICT” – napisano w komunikacie. 

Szczegółoweinformacje oraz formularz znajduje się pod adresem:  www.odbudowaukrainy.paih.gov.pl. Konsultacje branżowe mają ruszyć już 1 sierpnia 2022 roku. Na konkretne działania u naszego wschodniego sąsiada przyjdzie czas dopiero w momencie ustabilizowania się sytuacji na jego terytorium. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!