fb

Powstaje baza firm, które będą chciały uczestniczyć w odbudowie Ukrainy

Rusza nabór polskich firm, które chciałby wznowić eksport do Ukrainy oraz mieć udział w odbudowie tego kraju ze zniszczeń wojennych – ogłosiło Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT). Operatorem programu zostanie Polska Agencja Inwestycji i Handlu. 

Powstaje baza firm, które będą chciały uczestniczyć w odbudowie Ukrainy
  • Anna Malinowska
  • /
  • 10 czerwca 2022

Powrót na rynek ukraiński i odbudowa kraju

Resort rozwoju chce stworzyć bazę przedsiębiorców, którzy chcą powrócić na ukraiński rynek. Aby znaleźć się w powstającym zestawieniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który jest dostępny na stronie internetowej Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu. Kolejnym etapem mają być wspólne konsultacje pomiędzy branżowymi instytucjami publicznymi a biznesem. Wówczas mają zostać wypracowane narzędzia, których efektem będzie zapewnienie pomocy polskim firmom w zaplanowanych działaniach na rzecz Ukrainy oraz powrotu na tamtejszy rynek. 

Wojna się jeszcze nie skończyła, ale polski biznes już mówi o odbudowie UkrainyWojna się jeszcze nie skończyła, ale polski biznes już mówi o odbudowie UkrainyMichał Górecki

Jakie firmy mogą wziąć udział w odbudowie Ukrainy w ramach programu?

Twórcy programu zapraszają do współpracy podmioty, które są przedsiębiorstwami polskimi oraz nie współpracują w żaden sposób z rosyjskimi oraz białoruskimi firmami lub instytucjami, które znalazły się na liście objętych sankcjami. 

Pomoc Ukrainie – do kiedy wnioski do PAIH?

Chęć swojego udziału w wymienionych działaniach oraz całym projekcie firmy mogą zgłaszać do 9 czerwca 2022 roku. W pierwszej kolejności zapraszamy firmy z kluczowych dla odbudowy Ukrainy sektorów – branża budowlana, medyczna, transportowai logistyczna, rolnicza, spożywcza i FMCG, motoryzacyjna i środków transportu, maszynowa oraz IT/ICT” – napisano w komunikacie. 

Szczegółoweinformacje oraz formularz znajduje się pod adresem:  www.odbudowaukrainy.paih.gov.pl. Konsultacje branżowe mają ruszyć już 1 sierpnia 2022 roku. Na konkretne działania u naszego wschodniego sąsiada przyjdzie czas dopiero w momencie ustabilizowania się sytuacji na jego terytorium. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Co to jest przesmyk suwalski?
Aktualności

Co to jest przesmyk suwalski?

Przesmyk Suwalski nazywany także jako „Suwałki Gap” to obecnie jeden z najczęściej wymienianych terminów w kontekście potencjalnego konfliktu na linii NATO-Rosja. Co on oznacza?...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!