Prezydent Joe Biden na spotkaniu ze swoimi żołnierzami w Rzeszowie

Tuż przed południem prezydent USA, Joe Biden, przyleci z Brukseli do Rzeszowa, stolicy Podkarpacia. Obecnie, ze względu na bliskie sąsiedztwo z Ukrainą, to najbardziej strzeżone miasto w Polsce i w Europie. To właśnie na terenie lotniska Rzeszów-Jasionka stacjonują żołnierze amerykańscy. Właśnie z nimi chce spotkać się dziś, 25 marca, prezydent Joe Biden. 

Prezydent Joe Biden na spotkaniu ze swoimi żołnierzami w Rzeszowie
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 25 marca 2022

Jak podaje Wyborcza.pl Rzeszów, Biały Dom i Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej potwierdziły, że prezydent Joe Biden w planach swojego przyjazdu do Polski uwzględnił wizytę w Rzeszowie. Na lotnisku w Jasionce Biden ma wylądować o godz. 14.15 - przywita go prezydent Andrzej Duda. Około godziny 17.45 ma odlecieć do Warszawy. Na godzinę 14.55 planowany jest briefing dotyczący pomocy uchodźcom z Ukrainy.

Spotkanie z amerykańskimi komandosami z 82. Dywizji Powietrznodesantowej, zaangażowanymi do wzmacniania wschodniej flanki NATO, w Jasionce w Centrum Kongresowym G2 Arena odbędzie się tuż przed 16. Później prezydent USA odleci do Warszawy.

Rozmowy prezydentów Polski i USA będą kontynuowane w sobotę. O 17.30 Joe Biden ma wygłosić na Zamku Królewskim przemówienie do Polaków. 

- Jak podkreślał wczoraj w Brukseli Andrzej Duda, widać, jaki jest dzisiaj poziom relacji polsko–amerykańskich, jak dzisiaj Polska jest istotnym miejscem na mapie dla Stanów Zjednoczonych, jak bardzo miejscem strategicznym, jak silne więzi także łączą nas ze Stanami Zjednoczonymi - podaje Kancelaria Andrzeja Dudy.

– Wierzę, że wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Polsce przyniesie bardzo poważne wzmocnienie bezpieczeństwa naszego kraju – mówił prezydent Duda.

Fot. White House/G2A Arena

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!