fb

Przekroczył prędkość na hulajnodze. Policja namierzyła go radarem

Aż 50 km/h jechał elektryczną hulajnogą 21-letni mieszkaniec Grudziądza (Kujawsko-Pomorskie). Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy chwilę później, gdy namierzono go policyjnym radarem. Przypomnijmy, maksymalna prędkość, jaką zgodnie z prawem może rozwinąć taki sprzęt to 20 km/h.

Przekroczył prędkość na hulajnodze. Policja namierzyła go radarem
  • Anna Malinowska
  • /
  • 12 maja 2022

Przekroczenie prędkości na hulajnodze

Mundurowi z grudziądzkiej drogówki podczas patrolowania ulicy Południowej, zwrócili uwagę na mężczyznę, który bardzo szybko przemieszczał się na hulajnodze elektrycznej. Policjanci postanowili sprawdzić, z jaką prędkością się porusza. Odczyt na radarze może być zaskakujący. Okazało się, że młody mężczyzna rozwinął prędkość… 50 km/h, czyli o 30 km/h szybciej niż pozwalają na to obowiązujące od niespełna roku przepisy.

Zgodnie z ustawą, maksymalna dopuszczalna prędkość dla jazdy hulajnogą to 20 km/h. 

Jaki mandat za przekroczenie prędkości na hulajnodze?

W tym przypadku policjanci zdecydowali się ukarać 21-latka z Grudziądza mandatem karnym w wysokości 400 złotych. 

3,5 tysiąca mandatu dla… kierującego hulajnogą3,5 tysiąca mandatu dla… kierującego hulajnogąMikołaj Frączak

Jazda hulajnogą a przepisy ruchu drogowego 

Przy tej okazji policjanci przypominają, że „zarówno hulajnoga elektryczna, urządzenie transportu osobistego, jak też urządzenia wspomagające ruch zyskały w ustawie – Prawo o ruchu drogowym swoją definicję, a osoby je użytkujące mają zarówno prawa, jak i obowiązki. Należy podkreślić, że hulajnoga elektryczna i urządzenie transportu osobistego w znowelizowanych przepisach mają status pojazdu”. Przekroczenie ustawowego limitu 20 km/h w każdym przypadku jest wykroczeniem, za które trzeba ponieść konsekwencje w postaci mandatu karnego!

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!