Przenoszenie numerów: Kolejny zły kwartał dla Play

W trzecim kwartale 2021 roku operatora komórkowego zmienili właściciele 330 tys. numerów telefonów komórkowych, wynika z danych opublikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Tylko jeden z operatorów zyskał na migracji numerów. W dalszym ciągu powody do zmartwień ma Play. 

Przenoszenie numerów: Kolejny zły kwartał dla Play
  • Anna Malinowska
  • /
  • 7 października 2021

Zmiana operatora i zachowanie numeru

Zmiana operatora telefonii komórkowej to nadal bardzo popularne narzędzie wynikające z prawa telekomunikacyjnego. Od lipca do końca września, w sieciach mobilnych przeniesionych zostało łącznie 332.902 numery. To nieco więcej niż w drugim kwartale tego roku, gdy przeniesiono 314.656 numerów rozpoczynających się prefiksem +48. 

Przenoszenie numerów – skorzystał tylko jeden operator

Na przeprowadzkach użytkowników telefonii komórkowej skorzystał w minionym kwartale tylko jeden operator, choć skala nie jest powalająca. Magentowa sieć zyskała bowiem 350 użytkowników. 

To bardzo symboliczna wartość, bowiem straty pozostałych operatorów wielkiej czwórki są liczone w tysiącach. Orange Polska w wyniku migracji stracił przeszło 4 tys. użytkowników, Plus – 7 tysięcy, zaś Play ponad 21 tys. kart SIM. 

Przenoszenie numerów. Play nadal traci użytkownikówPrzenoszenie numerów. Play nadal traci użytkownikówAnna Malinowska

Przenoszenie numerów – duża strata Play

To już kolejny kwartał, w którym Play notuje spore straty na migracji użytkowników. Choć wielkość tej liczby robi wrażenie, trzeba jednak przyznać, że operator ten, i tak jest pod tym względem w lepszej sytuacji niż w poprzednich okresach. 

Przypomnijmy: w drugim kwartale sieć ta straciła w wyniku migracji 41 tys. kart SIM, zaś w pierwszym było to aż 53 tys. numerów. To oznacza, że skala „głębokiego minusa” po stronie Play została w ostatnim czasie nieco zmniejszona. 

Przenoszenie numerów stacjonarnych

Pamiętajmy, że prawo telekomunikacyjne nie ogranicza możliwości przenoszenia numerów wyłącznie do sieci komórkowych. 

Migracja, choć w nieco mniejszej skali widoczna jest także w usługach stacjonarnych. Jak informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej, w trzecim kwartale br. przeniesiono łącznie 66.266 numerów. To ponad 18 tys. mniej niż kwartał wcześniej. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!