Przenoszenie numerów. Play nadal traci użytkowników

W drugim kwartale 2021 roku operatora komórkowego zmienili właściciele 300 tys. numerów telefonów komórkowych, wynika z danych opublikowanych przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. W dalszym ciągu o najgorszym bilansie może mówić Play, który jako jedyny zamknął ten okres na wyraźnym minusie. 

Przenoszenie numerów. Play nadal traci użytkowników
  • Anna Malinowska
  • /
  • 7 lipca 2021

Zmiana operatora i zachowanie numeru

Zmiana operatora telefonii komórkowej nadal jest bardzo popularną możliwością, jaką daje prawo telekomunikacyjne, choć w minionym kwartale skorzystało z niego mniej osób. Jak wynika z danych UKE, od kwietnia do końca czerwca na taki ruch zdecydowali się właściciele 314.656 kart SIM. To wynik mniejszy niż w pierwszym kwartale, kiedy zmiana operatora dotyczyła 401.355 numerów rozpoczynających się na +48. 

UKE zbiera dokładne dane na ten temat. Najnowszy raport powstał z wykorzystaniem zarządzanego przez szefa Urzędu Komunikacji Elektronicznej systemu „Platforma Lokalizacyjno-Informacyjna”, który posiada tzw. Centralną Bazę Danych (PLI-CBD). 

Przenoszenie numerów w pierwszym kwartale 2021 – jedna sieć sporo straciła!Przenoszenie numerów w pierwszym kwartale 2021 – jedna sieć sporo straciła!Michał Górecki


Kto korzysta, a kto straci na przenoszeniu numerów?

Jak zauważa w swoim komunikacie Urząd Komunikacji Elektronicznej, w drugim kwartale aż 3 z 4 operatorów zamknęło bilans dodatnio, choć są to raczej symboliczne wyniki. T-Mobile „urósł” o 5,3 tys. numerów, Orange o prawie 4 tys., natomiast plus zyskał 1,7 kart SIM. 

O złym pod tym względem kwartale może mówić operator sieci Play, czyli spółka P4, której bilans zamknął się stratą 41 tys. numerów. Przypomnijmy, w I kwartale wynik tego operatora także zakończył się „głębokim minusem” i odpływem 53 tys. numerów. 

Zmiana numeru w sieciach stacjonarnych

Zdecydowanie mniejszą rotacją numerów cechuje się rynek telefonii stacjonarnej, co wynika raczej z jego specyfiki oraz wolumenu. W drugim kwartale zmiana dotyczyła 84.438 numerów, co oznacza, że zjawisko to było słabsze niż we wcześniejszym kwartale. Wówczas migracja dotyczyła 118.795 numerów.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!