Przenoszenie numerów w pierwszym kwartale 2021 – jedna sieć sporo straciła!

W pierwszym kwartale 2021 roku, o przeprowadzce swojego numeru komórkowego zdecydowali właściciele przeszło 400 tys. kart SIM – informuje Urząd Komunikacji Elektronicznej. Jak wynika ze statystyk regulatora, jedna z sieci straciła ponad 50 tys. numerów. Kto zyskał, a kto stracił na prawie do migracji między operatorami?

Przenoszenie numerów w pierwszym kwartale 2021 – jedna sieć sporo straciła!
  • Michał Górecki
  • /
  • 12 kwietnia 2021

Przenoszenie numeru między operatorami

Od ponad dekady Polacy mają możliwość przenoszenia numeru telefonu między firmami telekomunikacyjnymi.Dzięki temu rozwiązaniu numer nie jest „na sztywno” przywiązany do jednego operatora, a użytkownicy mają prawo do swobodnego wyboru i zmiany usługodawcy.

40 mld złotych wypłacili ubezpieczyciele w 2020 roku40 mld złotych wypłacili ubezpieczyciele w 2020 rokuMichał Górecki

Migracja numerów 2021

Jak wynika z danych Urzędu Komunikacji Elektronicznej, który jest regulatorem rynku telekomunikacyjnego w Polsce, w pierwszym kwartale na zmianę operatora zdecydowali się właściciele aż 401.355 kart sim. Nie mówimy w tym wypadku o liczbie użytkowników, bowiem mogło się zdarzyć, że jeden migrujący abonent był właścicielem kilku numerów powiązanych ze standardowymi ofertami czy jedynie internetem mobilnym.

Niemniej jednak gdyby przyjąć, że każdy numer należał do innego użytkownika, skalę telekomunikacyjnych przeprowadzek w pierwszym kwartale 2021 roku można porównać do liczby wszystkich mieszkańców Szczecina. To porównanie pokazuje, że popularność przenoszenia numerów jest bardzo duża. Z pewnością większa, niż w czwartym kwartale 2020 roku, kiedy migracja dotyczyła 377.133 numerów.

Kto zyskuje, a kto traci na przenoszeniu numerów?

Jak napisał Urząd Komunikacji Elektronicznej w swoim komunikacie — Wśród największych operatorów komórkowych w ostatnim kwartale bilans tylko jednego z nich zamknął się na plusie, trzech na minusie w ujęciu netto”. Przy czym w przypadku jednego z nich można mówić o bardzo wysokiej stracie abonentów.

W pierwszym kwartale br. w wyniku migracji numerów zyskał jedynie Orange Polska, któremu przybyło prawie 31 tys. nowych numerów.

Pod kreską pod tym względem,pierwsze trzy miesiące roku zamknął T-Mobile Polska (strata 2,8 tys. numerów)oraz Polkomtel, czyli operator sieci Plus (strata ponad 18 tys. numerów).

Najwięcej numerów w wyniku przenoszenia stracił P4, tj. operator sieci Play, w którego przypadku raport mówi o 53 tys. kart sim.

Nowe zasady wyprzedzania rowerów i motocykli — jest projekt zmian w ustawieNowe zasady wyprzedzania rowerów i motocykli — jest projekt zmian w ustawie Anna Malinowska

Przenoszenie numerów w telefonii stacjonarnej

W pierwszym kwartale 2021 roku nie brakowało także konsumentów, którzy decydowali na przeniesienie numerów telefonii stacjonarnej. Na taki krok zdecydowali się właściciele 118.795 numerów. To prawie 40 tys. mniej niż w ostatnim kwartale 2020 roku.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!