Zbierasz punkty Tesco Clubcard? Zbliża się koniec programu

Jeden z najstarszych i najpopularniejszych programów lojalnościowych handlu detalicznym w Polsce przechodzi do historii. W związku ze sprzedażą swoich sklepów w naszym kraju, Tesco zamyka program Clubcard. Kiedy naliczone zostaną ostatnie punkty do systemu. Do kiedy można realizować bony Tesco Clubcard?

Zbierasz punkty Tesco Clubcard? Zbliża się koniec programu
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 12 kwietnia 2021

Koniec Tesco Clubcard?

Minęło prawie 12 lat od kiedy w portfelach Polaków oraz przy brelokach na klucze, pojawiły się błękitne plastikowe karty Tesco Clubcard z kodem kreskowym skanowanym przy kasie. Program lojalnościowy brytyjskiej marki, wystartował nad Wisłą 6 sierpnia 2009 roku. Debiutowi programu towarzyszyła potężna kampania reklamowa. Jego działanie sprowadzało się do naliczania za odpowiednią wydaną sumę, punktów, które później były przeliczane na bony pieniężne na zakupy w Tesco. Na Wyspach Brytyjskich program ma o wiele dłuższą historię. Zadebiutował tam już w 1995 roku, co przyczyniło się do znacznego sukcesu firmy na rodzimym rynku.

Dziś, w związku ze sprzedażą swoich polskich sklepów duńskiej marce Netto, Tesco informuje o zakończeniu popularnego programu z punktami i bonami na zakupy. „Szanowni Klienci, nadszedł czas, by pożegnać się z programem Clubcard. Dziękujemy za lata współpracy i zaufanie, którym nas obdarzyliście” — napisała brytyjska sieć na swojej polskiej stronie internetowej.

Oszustwo na zagraniczną paczkęOszustwo na zagraniczną paczkęMartyna Kowalska

Do kiedy można zbierać punkty Tesco Clubcard?

Zgodnie z komunikatem Tesco to już ostanie dni na zebranie punktów do systemu Clubcard. Ostatni raz zostaną one naliczone osobom robiącym zakupy 18 kwietnia 2021 roku.

Na zakończenie tego dnia po raz ostatni zostaną naliczone punkty, na podstawie których, wysyłane będą bony na zakupy. Zgodnie z zapowiedzią sieci, będą one zsumowane za okres od 1 lutego 2021 do ostatniego dnia, czyli 18.04.2021 roku. Dzień wcześniej zacznie już obowiązywać zmieniony regulamin programu Tesco Clubcard.

Kiedy Tesco wyśle ostatnie bony na zakupy?

Wiadomo już, kiedy polskie Tesco prześle uczestnikom po raz ostatni wyciąg z bonami na zakupy. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem wygaszania programu Clubcard w Polsce, zostaną one wysłane ostatniego maja tj. 31.05.2021 roku. Zniżki otrzymają jednak wyłącznie osoby, które do 18 kwietnia zebrały minimum 300 punktów w ramach programu lojalnościowego.

Vinted pod lupą UODOVinted pod lupą UODO Mikołaj Frączak

Do kiedy można zrealizować kupony Clubcard?

Po otrzymaniu po raz ostatni bonów i kuponów Clubcard trzeba będzie się pospieszyć. Będzie można je realizować tylko do 30 czerwca 2021 roku. Po tym terminie staną się one bezużyteczne. Aby skorzystać z otrzymanych zniżek, należy przy kasie zeskanować kartę Clubcard.

Nowy, zmieniony regulamin Tesco Clubcard obowiązujący od 17.04.2021 można przeczytać pod tym linkiem oraz pod numerem 800105104. Dane osobowe uczestników programu mają zostać usunięte z bazy do 31 lipca 2021, chyba że wcześniej poprosi o to konsument.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!