Putin: Cel wojny się nie zmienił, ale taktyka może się zmienić

Władimir Putin powiedział, że cele wojny Rosji z Ukrainą nie zmieniły się, ale "taktyka może być inna" — przekazuje Ukraińska Prawda powołując się na oświadczenie prezydenta Rosji, relacjonowane przez RIA Novosti i Interfax.

Putin: Cel wojny się nie zmienił, ale taktyka może się zmienić
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 30 czerwca 2022

Słowa Putina

- Nic się nie zmieniło, powiedziałem wczesnym rankiem 24 lutego, publicznie do całego kraju, do całego świata. Nie mam nic do dodania. Nic się nie zmieniło — miał powiedzieć Putin, który twierdzi również, że wojska rosyjskie rzekomo osiągają swoje cele podczas wojny z Ukrainą.

Historyczna chwila. Trybunał Karny w Hadze dołącza do zespołu badającego zbrodnie na UkrainieHistoryczna chwila. Trybunał Karny w Hadze dołącza do zespołu badającego zbrodnie na UkrainieMonika Świetlińska

Według niego, jak podaje Ukraińska Prawda, ostatecznym celem tzw. "operacji specjalnej" jest "ochrona" Donbasu i stworzenie warunków gwarantujących bezpieczeństwo Rosji.

- Jak widać, wojska poruszają się i osiągają te granice, które są wyznaczone jako zadania na pewnym etapie tej pracy bojowej. Wszystko idzie zgodnie z planem... Cóż, jeśli chodzi o brak konieczności mówienia, a ja nigdy o tym nie mówię, ponieważ to jest życie, to są prawdziwe rzeczy. Dostosowywanie się do niektórych terminów jest złe — dodał prezydent Rosji cytowany przez ukraiński portal.

Operacja specjalna

Przypomnijmy, że Władimir Putin nazwał swoją inwazję "operacją specjalną" mającą na celu demilitaryzację sąsiedniego kraju, który rzekomo zagraża bezpieczeństwu Rosji.

Rosja planowała zająć Ukrainę "w 3-4 dni", ale ukraińscy obrońcy od czterech miesięcy powstrzymują rosyjską ofensywę na wschodzie i południu Ukrainy.

Pod koniec maja szef rosyjskiego ministerstwa obrony Siergiej Szojgu oświadczył, że Rosja rzekomo specjalnie spowalnia tempo ofensywy na Ukrainie, aby "uniknąć ofiar cywilnych i umożliwić ludziom ewakuację".

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!