Rosja chce by Ukraina była... bardziej uległa

Jak podała 21 marca Ukraińska Prawda, rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow powiedział innym krajom, że ważne jest, aby Ukraina była "bardziej uległa". Życzyłby sobie, by inne kraje pomogły Rosji Ukrainę taką uczynić.

Rosja chce by Ukraina była... bardziej uległa
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 21 marca 2022

Nie po myśli Rosji

Pieskow, cytowany przez Rosmedia podczas swojego przemówienia stwierdził: — Rosja jest wdzięczna wszystkim krajom oferującym mediację w negocjacjach z Kijowem, ważne jest, aby Ukraina była bardziej uległa.

Zaznaczył, że stopień zaawansowania w negocjacjach prawdopodobnie nie jest taki, jak by  sobie życzyli Rosjanie, i nie taki, jakiego wymaga dynamika rozwoju sytuacji po stronie ukraińskiej.

Ruszyło śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w UkrainieRuszyło śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w UkrainieMonika Świetlińska

Pieskow zapewnił, że Rosja jest gotowa do "szybszej i bardziej znaczącej pracy niż negocjatorzy ze strony ukraińskiej".

Zdaniem Pieskowa, na Zachodzie od dawna panuje rusofobia

Rzecznik Kremla “zasłynął” w ostatnich dniach dzięki stwierdzeniom, że w wielu krajach Zachodu panuje atmosfera "nienawiści wobec Rosjan", którzy coraz częściej opuszczają te kraje.

- To bardzo niebezpieczne i nasi obywatele powinni zachowywać czujność. Spodziewamy się, że władze krajów Zachodu nie będą podsycać tej nienawiści i rusofobii swoimi wypowiedziami. Wzrost poziomu rusofobii w krajach Zachodu prędzej czy później zmusi nas do zwrócenia się do przywódców tych państw i wezwania ich do podjęcia środków mających na celu walkę z tym zjawiskiem - powiedział.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!