fb

Rusza e-wizyta w ZUS

Od poniedziałku załatwienie spraw w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych nie wymaga osobistej wizyty w placówce. 19 października ZUS uruchomił „e-wizyty”, które umożliwiają wideorozmowę z pracownikami instytucji. Na początek można zarezerwować wizytę w wybranych oddziałach ZUS. Od 4 listopada taka możliwość będzie dostępna we wszystkich oddziałach zakładu.

Rusza e-wizyta w ZUS
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 października 2020

Czym jest e-wizyta w ZUS?

Aby skorzystać z e-wizyty w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych wystarczy posiadać komputer, smartfon lub tablet z kamerą oraz mikrofonem. Klienci mogą wybrać dogodny dla siebie dzień oraz godzinę wirtualnej wizyty w placówce. Za pośrednictwem łączy internetowych eksperci z ZUS będą odpowiadali na pytania związane z emeryturami i rentami, zasiłkami, ubezpieczeniami oraz składkami. Wirtualne wizyty będą możliwe w dni robocze od godz. 9:00 do 14:30 – informuje zakład.

CZYTAJ TEŻZUS: Informacja o stanie konta ubezpieczeniowego w 2020 r. — tylko online!

W jakich oddziałach ZUS można umówić się na e-wizytę?

Od 19 października e-wizyty możliwe są w warszawskim, krakowskim, poznańskim oraz wrocławskim oddziale Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Instytucja deklaruje, że od 4 listopada 2020roku taka możliwość będzie istniała już w całym kraju.

Jak umówić się na e-wizytę w ZUS?

Osoby chcce skorzystać z nowej usługi, powinny wejść na stronę https://www.zus.pl/e-wizyta.

Podczas rezerwacji konieczne jest podanie swoich danych osobowych, określenie dnia i godziny spotkania a także wybranie interesującego nas tematu rozmowy. W przypadku potrzeby uzyskania informacji w indywidualnej sprawie należy przygotować dowód tożsamości, który trzeba będzie pokazać do kamery w czasie wirtualnej wizyty. Podczas rozmowy może brać udział opiekun faktyczny lub prawny interesanta, należy jednak już w czasie rezerwacji zaznaczyć odpowiednią opcję.

CZYTAJ TEŻ Rodzice przy hospitalizowanych dzieciach – ustalenia na czas pandemii

W przypadku, w którym klient posiada pełnomocnictwo zarejestrowane wcześniej w ZUS istnieje możliwość e-wizyty w imieniu reprezentowanej osoby.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?
podatki

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i podróżujesz po krajach Unii Europejskiej? Jeśli tankujesz lub kupujesz towary na fakturę, możesz wystąpić o zwrot zagranicznego podatku. Jak odliczyć VAT...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!