Praca w Szpitalu Narodowym – kto może otrzymać zatrudnienie?

Stadion Narodowy zamienia się w potężny szpital polowy. Niezbędny sprzęt jest już tam transportowany z Agencji Rezerw Materiałowych. Oprócz niego potrzebni są jednak także ludzie. Na stronie internetowej www.szpitalnarodowy.pl znalazła się oferta pracy skierowana nie tylko do medyków. Kto może otrzymać zatrudnienie w największym w XXI wieku szpitalu polowym w Polsce? Sprawdziliśmy.

Praca w Szpitalu Narodowym – kto może otrzymać zatrudnienie?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 22 października 2020

Czym jest szpital polowy na Narodowym?

W związku z nasilającą się falą zachorowań na koronawirusa w Polsce, rząd zdecydował o utworzeniu potężnego szpitala polowego w pomieszczeniach Stadionu Narodowego w Warszawie. Od kilku dni trwają tam zaawansowane prace związane z organizacją tymczasowej lecznicy, doprowadzeniem instalacji z tlenem oraz transport niezbędnego sprzętu. Jak wynika ze strony internetowej projektu, oficjalną nazwą placówki jest „Tymczasowy Szpital Narodowy Centralnego Szpitala Klinicznego MSWiA w Warszawie”.

Cztery tarcze antykryzysowe — pomoc publiczna dla firmCztery tarcze antykryzysowe — pomoc publiczna dla firmJacek Szczęsny

Praca w Szpitalu Narodowym

Zaproszenie do podjęcia pracy w Szpitalu Narodowym, może w swej formie przypominać wstęp do wielu ofert pracy spotykanych w internecie. Nie ma jednak wątpliwości, że specyfika i misja obecności w tym miejscu będzie wiązała się poważnym wyzwaniem dla osób, które zdecydują się na taką pracę. Jak zapewnia rząd chętnych już w pierwszych godzinach rekrutacji nie brakowało.

Chcesz włączyć się do wyjątkowej walki z koronawirusem i pomagać chorym? Masz wykształcenie medyczne? Nie boisz się nowych wyzwań?” — brzmi jedno ze zdań poprzedzających formularz rekrutacyjny. „- Tworzymy zespół, który pokaże, że pandemię da się pokonać profesjonalizmem i solidarnością!” — dodano.

COVID-19: Jak wygląda szpital polowy?COVID-19: Jak wygląda szpital polowy? Michał Górecki

Jak aplikować do pracy w Szpitalu Narodowym

Pierwszy etap rekrutacji wymaga od chętnych wypełnienia jedynie pięciu pól w elektronicznym formularzu ograniczającym się jedynie do imienia i nazwiska, adresu e-mail, numeru telefonu, dodatkowych uwag od kandydata oraz wyboru charakteru pracy bądź stanowiska z następujących opcji: lekarz, pielęgniarka, ratownik medyczny, opiekun medyczny, salowa/salowy, pracownik obsługi technicznej, technik elektroradiologii, wolontariat.

Należy się spodziewać, że osoby odpowiedzialne za rekrutacje będą kontaktowały się osobami aplikującymi drogą mailową lub telefoniczną. Na stronie internetowej podany jest numer specjalnej infolinii szpitala: 22 295 95 00.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!