Sejm: bon turystyczny także na jednodniowe wycieczki

Zmiany w ustawie o Polskim Bonie Turystycznym zakłada nowelizacja przyjęta przez sejm. Nowe przepisy oznaczają, że do programu wsparcia będą dołączone kolejne usługi turystyczne w tym jednodniowe wycieczki – informuje resort rozwoju.

Sejm: bon turystyczny także na jednodniowe wycieczki
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 25 stycznia 2021

Dla kogo bon turystyczny?

Jak tłumaczy cytowany w komunikaciewiceminister rozwoju Andrzej Gut-Mostowy, nowelizacja powiększa gronoprzedsiębiorców, którzy będą uczestnikami programu Polskiego BonuTurystycznego. - Szkoły czy organizacje społeczne częstoorganizują zwiedzanie miast, wyjazdy do atrakcji turystycznych (skanseny,muzea, parki wodne) lub na łono natury, których program zamyka się w jednymdniu, bez potrzeby noclegu” — powiedział.

Oczywiście w dalszym ciągu barierą sąpandemiczne obostrzenia, które ograniczają taką działalność. Rząd jednakwychodzi z założenia, że kiedyś one się skończą, a firmy turystyczne będąpotrzebowały zaczerpnąć głębszy oddech, by odbić się od obecnej, bardzo trudnejsytuacji.

Bon na imprezę turystyczną bez noclegu

Do tej pory, Polski Bon Turystyczny możnabyło wykorzystać na noclegi oraz wyjazdy przewidujące w swoim programie minimumjeden nocleg. Teraz ten wymóg zostaje zniesiony. To oznacza, że zostanieznacznie poszerzony katalog usług turystycznych, objętych wspomnianym świadczeniem.Za pomocą bonu będzie można sfinansować np. wycieczkę szkolną, wliczając towszelkie biletowane atrakcje.

Jak uzyskać zaświadczenie o przebiegu nauczania w nieistniejącej już szkole?Jak uzyskać zaświadczenie o przebiegu nauczania w nieistniejącej już szkole? Michał Górecki

Za co można zapłacić bonem turystycznym?

Nowelizacja programu otwiera drogę operatoromturystycznym, w tym organizatorom, przedsiębiorcom oraz agentom turystycznymdowolne kompletowanie pakietów usług. W ten sposób można sfinansować usługiprzewodnika, przejazd autokarem, bilety wstępu do muzeów, galerii, skansenów,rejs statkiem, rekreację oraz aktywności sportowe.

Dzięki takiemu rozwiązaniu, bon będziewspierał nie tylko właścicieli hoteli, pensjonatów i innych ośrodkównoclegowych, ale także inne podmioty branży turystycznej. Ma być to impuls dokonstruowania pakietów usług w taki sposób, by jak najwięcej osób pracujących wtym obszarze gospodarki, mogło skorzystać z państwowego wsparcia.

Bon turystyczny. Jak dołączyć do bazy firm

Nowelizacja ustawy o Polskim BonieTurystycznym wprowadziła zmianę związaną z systemem rejestrowania się do bazyprzedsiębiorców, którzy mogą skorzystać z programu.  Każdy przedsiębiorca musi podać nie tylkodokładną nazwę i adres siedziby, ale także dokładną lokalizację miejscaprowadzonej działalności turystycznej. Jeżeli dane przedsiębiorstwo jest właścicielemkilku obiektów, musi wpisać dane każdego z osobna. Chodzi m.in. o możliwośćwypromowania poszczególnych miejsc oraz świadczonych usług.

Obecnie w bazie programu znajduje się 18 tys.firm. Jest ona cały czas aktualizowana. Wszystkie propozycje można znaleźć nastronach internetowych www.bonturystyczny.gov.pl oraz www.polska.travel. Do zestawienia można się dopisać za pośrednictwemPlatformy Usług Elektronicznych Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (PUE ZUS).Lista jest administrowana przez Polską Organizację Turystyczną.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Usługi

Glovo z zarzutami
zakup towaru

Glovo z zarzutami

Glovo, jedna z popularnych aplikacji służąca m.in. dostawie jedzenia, pod lupą Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Jakie zastrzeżenia ma  UOKiK? Jaka kara grozi Glovo za nieprzestrzeganie...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!