Siłownie otwarte znów od soboty?

Przedstawiciele Polskiej Federacji Fitness, Saturn Fitness i Xtreme Fitness Gyms oczekują, że państwo zgodzi się na otwarcie obiektów fitness najpóźniej do soboty.

Siłownie otwarte znów od soboty?
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 20 października 2020

Właściciele siłowni reprezentowani przez organizację chcą też pomocy finansowej ze strony państwa.

Branży chodzi m.in. o utrzymanie 150 tys. miejsc pracy, w tym w 95 proc. dla kobiet zatrudnionych w siłowniach, na basenach, w aquaparkach, solariach, saunach, czy obiektach ze strefami spa i wellness.

"Po dość owocnym spotkaniu z wicepremierem Jarosławem Gowinem mamy nadzieję na otwarcie w najbliższą sobotę. Doszły nas słuchy, że jeden z przedstawicieli ministerstwa wskazuje, że jest to nierealny termin. My, jako branża fitness podtrzymujemy, że jest to ostateczny termin, żeby przywrócić naszą branżę do działania. Nie jesteśmy w stanie być dłużej zamknięci" — oświadczył prezes Polskiej Federacji Fitness Tomasz Napiórkowski.

Nasza branża działa w systemie abonamentowym. Jeśli wykupuję abonament na jakąkolwiek usługę i nie mam pojęcia, czy ona będzie aktywna w następnym tygodniu, czy miesiącu, to najzwyczajniej w świecie z niej zrezygnuję. Więc nasi klienci na pewno do soboty tę cierpliwość będą mieć. Wręcz jest nacisk społeczny ze strony klientów, żebyśmy otworzyli (swoje obiekty). W momencie, kiedy to nie nastąpi, wszystkie nasze kluby mogą spodziewać się fali rezygnacji, wniosków o zwrot pieniędzy, których przecież już nie mamy. Będzie to oznaczało falę zwolnień i definitywną falę bankructw" — dodał prezes PFF

Zdaniem przedstawicieli branży fitness, nawet jeśli szybko uda się otworzyć siłownie to niezbędna jest pomoc finansowa państwa. W przeciwnym razie punkty te zbankrutują. Właściciele mają problemy ze spłatą kredytów, wypłatą pensji, czynszów itd. Klub fitness o powierzchni 1000 metrów ma ok. 100-120 tys. zł miesięcznie w przypadku klubu o powierzchni ok. 1000 m2.

Według branży, rządzący nie przedstawili racjonalnych powodów do zamknięcia siłowni. Czy kluby będą otwarte? Zobaczymy

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: firma

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!