Spał za kierownicą. Obok siedziało 2-letnie dziecko

Jaka byłaby Twoja reakcja, kiedy byłbyś świadkiem takiej sytuacji? Przechodzisz obok auta. Za kierownicą widzisz śpiącego mężczyznę, a obok niego małe dziecko. Być może pomyślałbyś, że... pijany. Bywa i tak, ale nie można generalizować. Przykładem tego jest sytuacja, jaka miała miejsce  Brzozowie (woj. podkarpackie).

Spał za kierownicą. Obok siedziało 2-letnie dziecko
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 9 września 2022

Jak do tego doszło?

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 5 września, około godziny 17. Wtedy to dyżurny brzozowskiej jednostki został powiadomiony przez zaniepokojonego mieszkańca, że na ul. Rynek, w rejonie ratusza, znajduje się zaparkowany ford.

Ne byłby w tym nic niepokojącego, gdyby nie fakt, że w aucie za kierownicą spał młody mężczyzna, a obok w foteliku jest małe dziecko.

- Na miejsce natychmiast wysłano patrol. Po chwili funkcjonariusze dotarli we wskazane miejsce. Siedzący za kierownicą 32-latek był bardzo osłabiony, mężczyzna wyjaśnił, że choruje na cukrzycę. Wraz ze swoim 2-letnim dzieckiem wracał ze żłobka, ponieważ źle się poczuł, zjechał na parking przy ratuszu — przekazuje Komenda Powiatowa Policji w Brzozowie.

Ukradli panele fotowoltaiczne. Wpadli po trzech miesiącachUkradli panele fotowoltaiczne. Wpadli po trzech miesiącachMichał Górecki

Policjanci wezwali pogotowie. Młody ojciec otrzymał pomoc od załogi karetki pogotowia ratunkowego. Dziecko nie potrzebowało pomocy medycznej.

- Po pewnym czasie na miejsce przybył ojciec 32-latka, który zaopiekował się swoim synem i wnukiem - dodaje KPP Brzozów.

Wniosek?

Tak ważna jest nasza reakcja na podobne zdarzenia, Dzięki właściwej reakcji mieszkańca, który nie przeszedł obojętnie obok potrzebującego pomocy, zapobiegła tragedii.

- Apelujemy do wszystkich, aby nie odwracali wzroku – nasza reakcja, jeden telefon powiadamiający policjantów i inne służby ratownicze, może uratować komuś życie - zaznacza brzozowska policja.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!