Ukradli panele fotowoltaiczne. Wpadli po trzech miesiącach

Policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzież… 250 paneli z farmy fotowoltaicznej. Wiadomo, że próbowali kraść instalacje również w innym terminie. W trakcie nieudanej próby podpalili samochód dostawczy załadowany skradzionymi panelami.

Ukradli panele fotowoltaiczne. Wpadli po trzech miesiącach
  • Michał Górecki
  • /
  • 8 września 2022

Kradzież paneli fotowoltaicznych

Zarzuty włamania i kradzieży ponad 250 paneli fotowoltaicznych usłyszały trzy osoby zatrzymane przez kryminalnych z Gorzowa Wielkopolskiego. Wiadomo jednak, że śledczy nadal pracują nad tą sprawą. 

Seria kradzieży paneli fotowoltaicznych

W maju 2022 roku policjanci z komendy w Gorzowie Wielkopolskim otrzymali zgłoszenie o kradzieży paneli fotowoltaicznych z farmy znajdującej się pod Witnicą (Lubuskie). W nocy z 5 na 6 maja włamali się do kontenera zlokalizowanego na zamkniętym terenie skąd zabrali ponad 250 sztuk paneli fotowoltaicznych, a także akcesoria do ich montażu, falowniki i inne elementy, których łączną wartość wyceniono na przeszło 400 tysięcy złotych. W tym przypadku zawiadomienie dotarło do mundurowych z kilkudniowym opóźnieniem.

Kolejna kradzież miała miejsce około dwóch tygodni później. Złodzieje zdążyli załadować skradzionym mieniem prawie cały samochód dostawczy, jednak zostali spłoszeni przez pracownika ochrony. Mężczyźni podpalili auto i uciekli. W tym przypadku spłonęło 70 sztuk modułów znajdujących się w dostawczaku.

Śmiecisz? Zapłacisz! Wyższe kary za niszczenie środowiska stały się faktemŚmiecisz? Zapłacisz! Wyższe kary za niszczenie środowiska stały się faktemMikołaj Frączak

Zatrzymanie złodziei paneli fotowoltaicznych

Jak relacjonuje lubuska policja, mundurowi „intensywnie poszukiwali śladów i informacji, które doprowadziłyby ich do podejrzanych. Praca operacyjna przyniosła skutek i policjanci zatrzymali trójkę podejrzanych w wieku 51, 38 i 22 lata, mieszkańców Zielonej Góry i okolic. Mężczyźni byli zaskoczeni przez policjantów”.

Po skompletowaniu materiału dowodowego, mężczyźni usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem oraz usiłowanie popełnienie takiego samego przestępstwa innego dnia. Dodatkowo, dwie osoby odpowiedzą przed sądem za posiadanie narkotyków. Całej trójce grozi 10 lat więzienia. Obecnie mężczyźni znajdują się w areszcie. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!