fb

Stan nadzwyczajny w Polsce. Czy to możliwe?

Od 10 października będziemy musieli zakrywać twarz w każdym miejscu. Polska staje się "żółtą strefą"

Stan nadzwyczajny w Polsce. Czy to możliwe?
  • Michał Górecki
  • /
  • 8 października 2020

"Chcemy zastosować podobną strategię, choć w innych okolicznościach, do tej którą stosowaliśmy kilka miesięcy temu. (...) Mija prawie 7 miesięcy od kiedy wdrożyliśmy pierwsze obostrzenia, nakazy, zakazy, zalecenia, które pomogły nam w walce z pierwszą falą. Dziś jesienna druga fala też do nas dotarła, musimy zmierzyć się z nią w sposób zdecydowany, ale jednoczenie korzystając z doświadczeń, których nabraliśmy" — powiedział Morawiecki podczas specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej. 

W związku z tym cały kraj staje się "żółtą strefą". Obecnie w strefie żółtej istnieje m. in. obowiązek zakrywania ust i nosa, w lokalu gastronomiczny może przybywać 1 osoba na 4  metry kwadratowe. 

Według nowych zasad ograniczona jest liczba gości podczas imprez okolicznościowych do 75 osób. 

Czy pracodawca może przerwać mój urlop?Czy pracodawca może przerwać mój urlop? Martyna Kowalska

Kraje ościenne, takie jak Słowacja, czy Czechy wprowadzają stan nadzwyczajny.

Lekarze w czasie COVID

Zapowiadane zmiany obejmują też lekarzy rodzinnych. Będą oni kierowali na izolację domową.

Wszystko dlatego, że spośród pacjentów zakażonych koronawirusem 80 proc. przechodzi chorobę bezobjawowo lub ma skąpe objawy.

Jak przekonywał premier podczas konferencji prasowej rząd nie wyklucza wprowadzenia stanu nadzwyczajnego w Polsce, jeżeli sytuacja związana z pandemią będzie eskalowała

Aktualnie rządzący analizują przepisy aby obostrzenia wprowadzać w oparciu o już istniejące przepisy. — Jednak jeżeli ta sytuacja będzie ulegała dalszej eskalacji, będzie konieczność innego zarządzania środkami, to nie wykluczamy żadnej z ewentualności – dodał premier. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?
podatki

Jak odliczyć VAT z faktury zagranicznej?

Prowadzisz działalność gospodarczą i podróżujesz po krajach Unii Europejskiej? Jeśli tankujesz lub kupujesz towary na fakturę, możesz wystąpić o zwrot zagranicznego podatku. Jak odliczyć VAT...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!