Stypendia MEiN dla studentów za osiągnięcia w nauce, sztuce i sporcie. To nawet 17 tys. zł

W nadchodzącym roku akademickim Minister Edukacji i Nauki przyzna nawet 840 stypendiów za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne lub sportowe. Wnioski mogą składać rektorzy między 1 a 25 października. Wyróżnieni studenci mogą liczyć na jednorazowe wsparcie nawet 17 tys. zł.

Stypendia MEiN dla studentów za osiągnięcia w nauce, sztuce i sporcie. To nawet 17 tys. zł
  • Michał Górecki
  • /
  • 9 sierpnia 2022

Stypendium Ministra Edukacji i Nauki

Zgodnie z ustalonymi zasadami stypendium Ministra Edukacji i Nauki otrzymują studenci wyróżniający się znaczącymi osiągnięciami naukowymi lub artystycznymi związanymi ze studiami, a także osiągnięciami sportowymi. To jednak nie wszystko. Stypendysta powinien w poprzednim roku akademickim zaliczyć rok studiów oraz uzyskać wpis na kolejny rok. Warto pamiętać, że „jeśli student kształci się na kilku kierunkach studiów, może otrzymać stypendium tylko na jednym wskazanym przez siebie kierunku” – przypomina MEiN.

Do kiedy rozpatrzenie wniosków o stypendia?

Choć rektorzy muszą się spieszyć ze składaniem wniosków, resort ma czas na ich rozpatrzenie aż do 31 marca 2023 r. Do tego dnia będzie znana pełna lista osób, które otrzymają jednorazowe wsparcie z ministerstwa, które może wynieść nawet 17 tysięcy złotych.

Nauczyciele wchodzący do zawodu, dostaną pensje wyższe o 20%Nauczyciele wchodzący do zawodu, dostaną pensje wyższe o 20%Martyna Kowalska


Kiedy stypendium MEiN nie przysługuje?

Na stypendium MEiN nie może liczyć student, który już posiada tytuł zawodowy magistra, magistra inżyniera lub równorzędny. To samo dotyczy licencjatów, inżynierów jeśli ponownie podejmie studia pierwszego stopnia. „O stypendium nie może również ubiegać się student, którego łączny okres studiów jest dłuższy niż 12 semestrów (w przypadku studiów I stopnia przekracza 9 semestrów, studiów II stopnia przekracza 7 semestrów)” – zaznacza ministerstwo. 

Warto pamiętać, że jedyną drogą składania wniosków o stypendia jest system OSF.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!