Te telekomy przedłużają wsparcie dla użytkowników z Ukrainy

Do końca maja T-Mobile oraz Orange Polska przedłużą pomoc dla obywateli z Ukrainy – ustalił portal branżowy Telepolis.pl. Przypomnijmy, od początku wojny za naszą wschodnią granicą, najwięksi operatorzy wspierają uchodźców, którzy znaleźli schronienie w Polsce. 

Te telekomy przedłużają wsparcie dla użytkowników z Ukrainy
  • Anna Malinowska
  • /
  • 2 maja 2022

T-Mobile dla uchodźców w Polsce

Jak poinformował T-Mobile Polska na Twitterze, operator zdecydował się przedłużyć swoje wsparcie ofertowe. Zarówno klienci indywidualni jak i biznesowi do końca maja będą mogli korzystać z nielimitowanych i bezpłatnych połączeń międzynarodowych, które można wymieniać na wiadomości SMS. 

W ramach oferty magentowego operatora można skorzystać z pakietów darmowych minut zarówno do Ukrainy, jak i w roamingu na terenie Ukrainy. To samo dotyczy darmowych gigabajtów. 

Więcej uchodźców, niż mieszkańców Dolnego Śląska. Już 3 mln Ukraińców szuka u nas pomocyWięcej uchodźców, niż mieszkańców Dolnego Śląska. Już 3 mln Ukraińców szuka u nas pomocyMikołaj Frączak


Orange dla Ukrainy również do końca maja

Także do końca maja, specjalne wsparcie udziela także Orange Polska. Sieć oferuje niższe połączenia do Ukrainy (0,29 PLN / min). To dotyczy wszystkich połączeń Orange oraz Nju wykonywanych na ukraińskie numery stacjonarne oraz komórkowe. Promocja powiązana jest zarówno z ofertami abonamentowymi (indywidualne i biznesowe) jak i usługami przedpłaconymi (pre-paid). 

Dodatkowo, dla osób, które przebywają na terytorium Ukrainy, Orange oferuje pakiet 5GB w roamingu. 

W przypadku oferty na kartę, zaraz po aktywowaniu startera można otrzymać 100 minut na połączenia do Ukrainy, 100 minut na terenie Polski oraz 30GB do wykorzystania przez pierwszy miesiąc. Taki bonus otrzymują jednak wyłącznie osoby, posiadające obywatelstwo ukraińskie. 

Pomoc dla Ukrainy – statystyki Orange

Pomarańczowa sieć aktywowała dotąd 400 tysięcy darmowych starterów, które zawierały specjalne pakiety dla uchodźców z Ukrainy. W ostatnim czasie w sieci przeszło 10-krotnie wzrosła liczba połączeń nawiązywanych z naszego kraju do Ukrainy. Liczba minut takich połączeń wzrosła… 20-krotnie. Ponad 1000-krotnie wzrosła transmisja danych realizowana w ramach usługi roamingowej na obszarze Ukrainy. 

Ilu Ukraińców obecnie w Polsce?

Według danych na koniec kwietnia liczba osób, które od 24 lutego 2022 roku przekroczyły granicę ukraińsko-polską wyniosła ponad 3 mln. Do tej pory około 100 tysięcy uchodźców znalazło pracę na terenie Polski dzięki przepisom zawartym w specustawie o pomocy dla obywateli Ukrainy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!