Technologia wodorowa kluczowa dla środowiska w przyszłości
Rola technologii wodorowych pozytywnie wpływających na środowisko będzie w przyszłości kluczowa — mówiła na Podkarpaciu wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

- Anna Petynia-Kawa
- /
- 3 marca 2023
Debata o przyszłości województwa podkarpackiego
Wiceminister była jednym z prelegentów podczas debaty, którą poświęcono tematowi rozwoju Podkarpacia, szczególnie uwzględniając powiat sanocki oraz miasto Sanok. Ponadto podczas spotkania głos zabierali przedstawiciele Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, PGW Wody Polskie, uczelni, a także samorządowcy i przedsiębiorcy.
Wiceminister funduszy i polityki regionalnej Małgorzata Jarosińska-Jedynak stwierdziła, że Rozwój nowoczesnych technologii, w tym wodorowej, wpisuje się w zakres wsparcia Polityki Spójności 2021-2027 wdrażającej postanowienia Europejskiego Zielonego Ładu, który stawia na sektory przyjazne środowisku i innowacyjne podejście do transformacji energetycznej. Przy tym zaznaczyła, że niedawno w Sanoku podjęto przełomową decyzję — powołano pierwszą spółkę wodorową. To bardzo ważny krok w duchu przemian i obecnych wyzwań energetycznych, ale i ogromna szansa na stworzenie przewagi konkurencyjnej miasta Sanoka, Subregionu Bieszczadzkiego i Podkarpacia — mówiła wiceminister.
KE: Sprzęt ochronny i medyczny spoza UE – bez cła i VAT!Martyna Kowalska
Unijne pieniądze — 76 mld Euro dla Polski na lata 2021-2027
Polityk przypomniała podczas wizyty, że w perspektywie finansowej na lata 2021-2027 Polska ma otrzymać 76 mld euro. W tym 72,2 mld euro z polityki spójności i 3,8 mld Euro środków z Funduszu na rzecz Sprawiedliwej Transformacji.
- Mamy łącznie 76 miliardów euro, które zainwestujemy w innowacje, przedsiębiorczość, cyfryzację, infrastrukturę komunalną, ochronę środowiska, energetykę, edukację, dostępność i sprawy społeczne — podkreśliła Małgorzata Jarosińska-Jedynak.
Bezrobocie w UE. Gdzie jest najniższe?Jan Wróblewski
Podkreślono również, że głównymi beneficjentami środków unijnych będą jednostki samorządu terytorialnego. Będą mogły w ten sposób zyskane pieniądze wykorzystać m.in. na współfinansowanie rozwoju infrastruktury transportowej, społecznej, wodno-kanalizacyjnej i realizację projektów z zakresu informatyzacji, OZE, turystyki czy rynku pracy.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.