To już koniec bezpłatnych porad Federacji Konsumentów. Wiemy dlaczego

Federacja Konsumentów kończy z bezpłatnymi poradami. Wszystkie osoby, które potrzebowały pomocy w rozwiązaniu problemów, reklamacji wobec przedsiębiorców odejdą z kwitkiem.

To już koniec bezpłatnych porad Federacji Konsumentów. Wiemy dlaczego
  • Michał Górecki
  • /
  • 28 lutego 2019

Federacja Konsumentów pomagająca osobom, którym np. odmówiono reklamacji, nie będzie już udzielać darmowych porad. Przez 20 lat organizacja zajmowała się pomocą pokrzywdzonym konsumentom. 

Jak pisze Gazeta Prawna wszystko przez utratę dofinansowania z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Chodzi o kwotę rzędu 1,3 mln zł rocznie.

Jak złożyć reklamację?

Pomocą konsumentom mają zajmować się Stowarzyszenie Aquila i Krajowy Instytut Gospodarki Senioralnej (KIGS). Organizacje rozpoczną jednak swoją działalność dopiero w połowie kwietnia. Mało tego. Federacja Konsumentów miała ponad 30 lokalnych oddziałów, a nowa organizacja ma mieć ich trzy razy mniej. Jak podaje Gazeta Prawna, KIGS ma przede wszystkim wykorzystywać internet. Konsorcjum ma też zatrudniać znacznie mniej pracowników. O ile w każdym z oddziałów Federacji Konsumentów pracowało po kilku specjalistów, w nowej strukturze mają pracować dwie osoby w każdym z oddziałów. 

Sprawdź też:

Czym różni się zaliczka od zadatku?

Robisz zakupy spożywcze przez internet? Sprawdź towar przy kurierze

Zwolnienia lekarskie 2019. Od stycznia już tylko e-zwolnienie

Prawo Konsumenckie na bieżąco śledzi wszystko, co dzieje się na rynku pomocy konsumentom. Będziemy informować o wszelkich zmianach i wydarzeniach na bieżąco. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!