Udawał bezdomnego, by nagrać filmiki. Stanął przed sądem

Przed sądem rejonowym we Włoszczowie (Świętokrzyskie) stanął 33-letni mężczyzna, który przebierał się za bezdomnego, by nagrywać filmiki do internetu. Wprowadził tym samym w błąd policję, która dwukrotnie podejmowała interwencje zmierzające do udzielenia mu pomocy. Wszystko działo się w czasie zimy, dlatego policja bardzo poważnie potraktowała zgłoszenia o osobie, która może potrzebować pomocy.

Udawał bezdomnego, by nagrać filmiki. Stanął przed sądem
  • Michał Górecki
  • /
  • 15 kwietnia 2021

Przebierał się za bezdomnego, by nagrać filmik

Jak relacjonuje na swojej stronie internetowej świętokrzyska policja, w grudniu ub.r. w sieci pojawiły się filmy nagranie na terenie Włoszczowy, które sugerowały, że w mieście znajduje się bezdomny mężczyzna, potrzebujący pomocy.

Jak donoszą lokalne media, z treści filmów opublikowanych w sieci miało wynikać, że potrzebna jest natychmiastowa pomoc. Mężczyzna chodził boso po śniegu, a na zewnątrz panowały niskie temperatury. 

Funkcjonariusze podjęli odpowiednie czynności, tym bardziej że ze względu na porę roku sytuacja wyglądała na bardzo poważną. „Przy tego typu interwencjach priorytetem dla nas jest życie i zdrowie osoby zagrożonej” — napisano w relacji na stronie stróżów prawa.

Nowe dowody osobiste od 2 sierpnia. Wraca podpis, dojdą odciski palcówNowe dowody osobiste od 2 sierpnia. Wraca podpis, dojdą odciski palcówMartyna Kowalska

Wprowadzenie w błąd policji

Jak ustaliła policja, mężczyzna występujący na filmie wcale nie potrzebował pomocy. Według relacji funkcjonariuszy „33-latek dla żartów przebierał się za osobę bezdomną, po czym nagrywał filmy i wrzucał je na swój kanał w jednym z popularnych serwisów internetowych”.

Mandat z powietrza. Polska drogówka używa dronów!Mandat z powietrza. Polska drogówka używa dronów! Anna Malinowska

Grzywna za filmiki w internecie

W tym przypadku sprawa 33-letniego twórcy filmików znalazła finał w sądzie. Wprowadzenie w błąd policji zostało ukarane grzywną. Według portali „Nasze Miasto” zasądzona kwota wyniosła… 600 zł.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!