Pandemiczne rozwiązanie w skarbówce, raczej zostanie na zawsze

Wprowadzona w czasie pandemii możliwość umawiania wizyty w urzędzie skarbowym cieszy się ogromną popularnością. Do tej pory, w ten sposób umówiono już ponad 7,5 mln wizyt w całej Polsce – informuje Krajowa Administracja Skarbowa. Jednocześnie zapowiada nowość w tym zakresie. 

Pandemiczne rozwiązanie w skarbówce, raczej zostanie na zawsze
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 15 lipca 2022

Umawianie wizyty w skarbówce przez internet

Choć coraz więcej spraw, także w urzędzie skarbowym można załatwić przez internet, nie brakuje sytuacji, w których trzeba odwiedzić fiskusa w najbliższej skarbówce. W takiej sytuacji należy umówić wizytę przez telefon lub przez internet. Jak wynika ze statystyk Krajowej Administracji Skarbowej, od początku istnienia takiej możliwości, skorzystano z niej już 7,5 mln razy!

Z danych KAS wynika, że najczęściej Polacy odwiedzają urząd skarbowy, dopełniając formalności związanych z podatkami majątkowymi, rejestracją umów kupna sprzedaży, oraz w obliczu konieczności uzyskania zaświadczeń potrzebnych w różnych sytuacjach

Z jak dużym wyprzedzeniem można umówić wizytę w skarbówce? 

Krajowa Administracja Skarbowa ogłosiła właśnie, że wprowadzono właśnie możliwość umówienia się na wizytę w US poprzez formularz online nawet na 21 dni do przodu. To oznacza, że z trzytygodniowym wyprzedzeniem możemy zaplanować sobie dzień. Z takiej możliwości z pewnością chętnie skorzystają przedsiębiorcy, oraz osoby planujące dzień wolny na załatwienie spraw w kilku urzędach. 

Zaliczki na PIT do kieszeni pracownika. Od 2023 roku nowa możliwośćZaliczki na PIT do kieszeni pracownika. Od 2023 roku nowa możliwośćMartyna Kowalska

Jak umówić wizytę w urzędzie skarbowymi

Najprościej jest skorzystać z tego linku, który prowadzi do elektronicznego formularza zamieszczonego na podstronie witryny podatki.gov.pl. Samo umawianie wizyty zajmuje bardzo niewiele czasu. Najpierw wybieramy województwo, oraz konkretny urząd. Potem określamy sprawę do załatwienia, wybieramy termin i podajemy swoje dane. To wszystko. 

Po umówieniu wizyty, system przypomni nam o jej terminie poprzez wiadomość SMS lub informację przesłaną pocztą elektroniczną. Znajdzie się tam także informacja o stanowisku lub pokoju, w którym zostaniemy obsłużeni i do którego musimy się zgłosić. 

Zasiłek macierzyński zwolniony z PIT do 85.528 zł! Dla kogo?Zasiłek macierzyński zwolniony z PIT do 85.528 zł! Dla kogo?Martyna Kowalska


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!