Upadłość firmy Goclever – napraw gwarancyjnych nie będzie?

To koniec jedenastoletniej historii znanej firmy oferującej niedrogie urządzenia elektroniczne takie jak tablety, głośniki, smartwatche, e-deskorolki, kamery oraz drony. Postanowieniem poznańskiego sądu została ogłoszona upadłość firmy Goclever. Czy to oznacza, że napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych nie będzie?

Upadłość firmy Goclever – napraw gwarancyjnych nie będzie?
  • Michał Górecki
  • /
  • 30 lipca 2019

Upadłość Goclever – problem z gwarancją

Jak poinformowała spółka, w związku z zakończeniem działalności firmy, działalność serwisu gwarancyjnego została zamknięta.

- Mając świadomość spowodowanych tym faktem niedogodności dążymy do znalezienia rozwiązania umożliwiającego realizację napraw gwarancyjnych i pogwarancyjnych w najbliższym czasienapisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej spółki.

Goclever – co z produktami wysłanymi do naprawy?

Póki co, rozwiązania zadowalającego klientów nie ma. Wiadomo, że jedynie ci, których urządzenia zostały naprawione mogą liczyć na pozytywny finał swojej reklamacji – produkty zostaną odesłane w najbliższych dniach.

Z problemem pozostają ci klienci, którymi dotąd nie zdążył zająć się serwis upadłej firmy.

- Zostaną (one) odesłane do właścicieli bez naprawy, jednakże właściciele tych produktów mają możliwość zgłaszania swoich roszczeń w zgłoszeniu wierzytelności podając wartość roszczeń w PLN (koszt naprawy produktu), wysyłając zgłoszenie w terminie 30 dni od daty obwieszczenia o upadłości w Monitorze Sądowym i Gospodarczym — napisano w komunikacie Goclever.

Na razie wiadomo jednak, że takie obwieszczenie nie zostało dotąd opublikowane. Spółka deklaruje, że powiadomi o tym fakcie klientów na swojej  stronie internetowej bezpośrednio po jego ukazaniu.

Rękojmia a gwarancja. Jakie są różnice między rękojmią, a gwarancją?Rękojmia a gwarancja. Jakie są różnice między rękojmią, a gwarancją? Rafał Stępniewski

Naprawy pogwarancyjne w Goclever

Zamknięcie serwisu gwarancyjnego oznacza także niedogodności dla osób, które zamierzały wysłać do serwisu swoje urządzenie w celu naprawy pogwarancyjnej przez firmowy zespół specjalistów. Takiej możliwości już nie będzie. Oznacza to, że naprawę trzeba zalecić w nieautoryzowanych serwisach, które podejmą się wykonania usługi pod warunkiem dostępności części np. wyświetlaczy czy innych podzespołów.

Produkty Goclever

W ciągu 11 lat działalności firma zdążyła zdobyć rozpoznawalność i wielu klientów. Dzięki atrakcyjnym cenom produkty Goclever były bardzo popularne i sprzedawane m.in. w dyskontach i elektromarketach. Szczególnie popularne były m.in. tablety działające na systemie operacyjnym Android, budżetowe smartfony, a także linia zdalnie sterowanych zabawek czy urządzeń AGD.

Na swojej wciąż działającej stronie internetowej spółka chwali się ponad milionem użytkowników w ponad 20 krajach Europy i Azji – co plasuje Goclever w pierwszej trójce największych graczy w Europie Wschodniej i Centralnej.

CZYTAJ TEŻ Zgubiona gwarancja — co zrobi?

CZYTAJ TEŻ Gwarancja – ile czasu na zrealizowanie świadczenia?

Co wiadomo o upadłości Goclever?

Na stronie internetowej spółki pojawił się komunikat będący następstwem decyzji poznańskiego sądu:

Niniejszym zawiadamiamy, że postanowieniem Sądu Rejonowego Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych z dnia 10 lipca 2019 r. wydanym w sprawie  XI GUP 217/19 ogłoszona została upadłość obejmująca likwidację majątku Dłużnika GOCLEVER  Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Poznaniu KRS 0000264176.

Zgodnie z prawem upadłościowym z dniem ogłoszenia upadłości majątek spółki staje się masą upadłościową. Jest ona przeznaczona na zaspokojenie wierzycieli upadłego.

W przypadku problemów z wyegzekwowaniem praw niepieniężnych należnych z rękojmi i gwarancji stają się one z dniem ogłoszenia upadłości zobowiązaniami pieniężnymi.

- Z tego względu naprawy gwarancyjne nie będą realizowane, a zamawiający jest zobowiązany wyliczyć wysokość zobowiązania i zgłosić wierzytelność Sędziemu Komisarzowi w sprawie XIGUP 217/19 prowadzonej przed Sądem Rejonowym Poznań – Stare Miasto w Poznaniu Wydział XI Gospodarczy do Spraw Upadłościowych i Restrukturyzacyjnych Poznań, ul. Młyńska 1A — czytamy w instrukcji zamieszczonej na stronie internetowej Goclever.

Spółka zamieściła tam również dane i numer telefonu do syndyka.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Sypią się mandaty za brak maseczek
covid

Sypią się mandaty za brak maseczek

Jeśli komuś się wydaje, że obowiązek noszenia maseczek w sklepach jest martwym przepisem, może boleśnie przekonać się, że wcale tak nie jest. W wielu miejscach w kraju policja wlepia mandaty...
Jak założyć Prostą Spółkę Akcyjną?
firma

Jak założyć Prostą Spółkę Akcyjną?

Każdego dnia w Polsce powstaje przynajmniej jedna Prosta Spółka Akcyjna (PSA) – wynika z rządowych statystyk. Kto powinien zastanowić się nad takim rozwiązaniem i jak założyć Prostą Spółkę...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!