Używasz Internet Explorer'a? Będziesz miał problem z bankowością elektroniczną

W związku z zakończeniem wsparcia producenta dla przeglądarki Internet Explorer bank PKO BP ogłosił, że nie będzie można zalogować się za jej pośrednictwem do serwisu iPKO. „Logowanie w tej przeglądarce jest niemożliwe” – czytamy w komunikacie banku. 

Używasz Internet Explorer'a? Będziesz miał problem z bankowością elektroniczną
  • Anna Malinowska
  • /
  • 14 kwietnia 2022

Przeglądarka Internet Explorer a PKO BP

Instytucje finansowe robią bardzo wiele, by zapewnić bezpieczeństwo transakcji dokonywanych przez internet. Eksperci banków na bieżąco obserwują rynek i szybko reagują na wszelkie zmiany. Tak jest w przypadku banku PKO BP. Wygląda na to, że fani przeglądarki Internet Explorer muszą przesiąść się na inny produkt. Przynajmniej, jeśli chcą korzystać z bankowości internetowej.

Logowanie do iPKO – z jakiej przeglądarki?

Jak napisano w komunikacie Przeglądarka Internet Explorer nie będzie już wspierana przez producenta - logowanie do serwisu iPKO w tej przeglądarce nie jest możliwe

Jeżeli używasz przeglądarki Internet Explorer, rekomendujemy jej zmianę”.

Na rynku jest wiele nowszych rozwiązań, które z powodzeniem mogą zastąpić stare oprogramowanie. Warto pamiętać, że tylko na bieżąco aktualizowane programy są w pełni bezpieczne, a ewentualne luki bezpieczeństwa szybko likwidowane. 

Jak wynika z informacji przedstawionej na portalu Telepolis.pl, który sięgnął po dane Statisty za 2021 rok, nie będzie to stanowiło problemu dla zbyt wielu użytkowników. Z niegdyś bardzo popularnego Internet Explorera korzystało w ubiegłym roku jedynie 0,22% internautów w naszym kraju. Telepolis szacuje, że mowa więc, co najwyżej o kilkunastu tysiącach klientów banku. 

E-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeFE-faktury: MF udostępnił testową aplikację podatnika KSeFMichał Górecki

Internet Explorer pamięta początki internetu

Nierozwijana już przeglądarka Microsoftu została po raz pierwszy wydana w 1995 roku, a charakterystyczne logo z małą literą „e” towarzyszyło pierwszym internautom. Ostatnia stabilna wersja IE została wydana jesienią 2020 roku. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Prawo w praktyce

REKLAMA / WSPÓŁPRACA

Sprawdź się

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!