VW na zachodzie, Audi na ścianie wschodniej – jakie marki są popularne w regionach?

Wczytując się w dane dotyczące zarejestrowanych samochodów w lipcu 2021, widzimy pewne regionalne tendencje. O ile na zachodzie kraju w statystykach rządzi Volkswagen, o tyle na ścianie wschodniej popularne jest Audi. Jakie marki są popularne w poszczególnych regionach?

VW na zachodzie, Audi na ścianie wschodniej – jakie marki są popularne w regionach?
  • Anna Malinowska
  • /
  • 11 sierpnia 2021

Najczęściej rejestrowana marka samochodowa w Polsce

Dane rejestracji z CEPiK tym różnią się od rynkowych raportów, że prezentują wszystkie zarejestrowane auta w ujęciu krajowym oraz regionalnym. A zatem dotyczą zarówno rynku pierwotnego jak i wtórnego. To pokazuje pewne sentymenty, przyzwyczajenia, a także motoryzacyjną modę w poszczególnych województwach. 

Zacznijmy jednak od lipcowych danych w ujęciu krajowym. W Polsce najczęściej rejestrowaną marką samochodów osobowych jest Volkswagen, który jako jedyny, przebił granicę 10 tys. sztuk, dokładnie 10.932 rejestracji. Na drugim miejscu, ze sporą stratą do lidera znalazła się inna marka tego samego koncernu, czyli Audi (8.844 rejestracji). Podium zamyka również niemiecki Opel (8.792), który „o włos” wyprzedził Forda (8.719). 

Na dalszych pozycjach nalazła się Toyota (8.583), BMW (6.868) oraz Skoda (5.771). Ósma i dziewiąta pozycja należą do koreańskich koncernów – Hyundai (5.559) oraz KIA (5.325). Pierwszą dziesiątkę zamyka Renault z wynikiem 5.272 rejestracji. 

Kiedy potrzebny jest dowód rejestracyjny?Kiedy potrzebny jest dowód rejestracyjny?Mikołaj Frączak

W których regionach dobrze sprzedają się Volkswageny?

To, że Volkswagen jest liderem rejestracji w skali kraju, nie oznacza, że tak jest w każdym regionie. W regionalnych zestawieniach pierwsze miejsce zajmuje w połowie wszystkich województw tj. w dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubuskim, opolskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim. 

Marką „drugiego wyboru” jest natomiast w łódzkim oraz małopolskim. 

W których regionach dobrze sprzedają się się auta marki Audi?

Audi, które w ogólnopolskim rankingu lipcowych rejestracji zajmuje drugie miejsce, jest liderem tylko w dwóch województwach położonych przy wschodniej granicy Polski tj. w lubelskim i podlaskim. Co ciekawe, podobny „odczyt” widać także w zestawieniach z wcześniejszych miesięcy. 

W których regionach dobrze sprzedają się Ople?

Swój „kawałek kraju”, ma również marka Opel, która jest najczęściej rejestrowana w trzech województwach tj. łódzkim, świętokrzyskim oraz podkarpackim. 

W których regionach dobrze sprzedają się Fordy?

Samochody marki Ford są liderami w zestawieniu lipcowych rejestracji w dwóch, graniczących ze sobą województwach na południu kraju. Mowa o województwie małopolskim oraz śląskim.

Jakie auta najczęściej rejestrowane są na Mazowszu?

Specyficznym regionem, jeśli chodzi o rejestracje, jest województwo mazowieckie. Wynika to z faktu, że to właśnie w Warszawie najczęściej rejestrowane są samochody finansowane w leasingu. 

Stąd ranking dla tego regionu wygląda odmiennie w porównaniu do reszty kraju. Tu liderem jest Toyota, za która uplasowała się Skoda. Volkswagen z kolei zajmuje najniższe miejsce podium w mazowieckim rankingu rejestracji. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!