W autobusie, na targu, w kościele. Sprawdź, gdzie trafisz na kontrole maseczkowe?

Nieustannie policjanci na terenie całej Polski prowadzą działania sprawdzające, czy Polacy przestrzegają obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, a także w środkach transportu publicznego. 

W autobusie, na targu, w kościele. Sprawdź, gdzie trafisz na kontrole maseczkowe?
 • Monika Świetlińska
 • /
 • 26 października 2021

Kwarantanna nadal pod okiem służb

- Policjanci sprawdzają nie tylko przestrzeganie noszenia maseczek, ale  osoby przebywające na kwarantannie. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa - informuje Polska Policja, dodając: - Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.

Sypią się mandaty za brak maseczekSypią się mandaty za brak maseczekMichał Górecki

Każdego dnia policjanci sprawdzają, jak obywatele stosują się do obostrzeń, a pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. 

- Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką - przypominają służby, prosząc, by nie lekceważyć wciąż obowiązujących obostrzeń i zakładać maski tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami.

Gdzie zakładać maseczki?

Usta i nos obowiązkowo zasłaniamy maseczką:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

Surowe mandaty

Jeśli policjant zauważy, że lekceważone są obostrzenia nadal będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Fot. Policja.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!