W autobusie, na targu, w kościele. Sprawdź, gdzie trafisz na kontrole maseczkowe?

Nieustannie policjanci na terenie całej Polski prowadzą działania sprawdzające, czy Polacy przestrzegają obostrzeń sanitarnych w miejscach skupiających duże ilości ludzi, a także w środkach transportu publicznego. 

W autobusie, na targu, w kościele. Sprawdź, gdzie trafisz na kontrole maseczkowe?
 • Monika Świetlińska
 • /
 • 26 października 2021

Kwarantanna nadal pod okiem służb

- Policjanci sprawdzają nie tylko przestrzeganie noszenia maseczek, ale  osoby przebywające na kwarantannie. Pamiętajmy, że stan epidemii w naszym kraju wciąż trwa i nadal obowiązują nas obostrzenia w postaci zakrywania ust i nosa - informuje Polska Policja, dodając: - Wirus nie zniknął i wciąż atakuje. Policjanci nadal kontrolują przestrzeganie obostrzeń i egzekwują obowiązujące nakazy, zakazy i ograniczenia, aby maksymalnie zmniejszyć transmisję Covid-19 w społeczeństwie. Apelujemy zatem o ich przestrzeganie.

Sypią się mandaty za brak maseczekSypią się mandaty za brak maseczekMichał Górecki

Każdego dnia policjanci sprawdzają, jak obywatele stosują się do obostrzeń, a pod szczególnym nadzorem funkcjonariuszy są galerie handlowe, sklepy, środki komunikacji publicznej oraz wszystkie te miejsca, w których gromadzą się mieszkańcy, np. targowiska. 

- Nadal musimy pamiętać, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, we wskazanych wyżej miejscach, niezmiennie należy zakrywać usta i nos maseczką - przypominają służby, prosząc, by nie lekceważyć wciąż obowiązujących obostrzeń i zakładać maski tam, gdzie jesteśmy narażeni na zbyt bliski kontakt z innymi osobami.

Gdzie zakładać maseczki?

Usta i nos obowiązkowo zasłaniamy maseczką:

 • na terenie nieruchomości wspólnych (np. na klatce schodowej),
 • w autobusie, tramwaju i pociągu,
 • w sklepie, galerii handlowej, banku, na targu i na poczcie,
 • w zakładzie pracy, jeśli w pomieszczeniu przebywa więcej niż 1 osoba (chyba że pracodawca postanowi inaczej),
 • w zakładzie pracy podczas bezpośredniej obsługi klienta/interesanta,
 • w kinie i teatrze,
 • u lekarza, w przychodni, w szpitalu, salonie masażu i tatuażu,
 • w kościele i szkole, na uczelni
 • w urzędzie i innych budynkach użyteczności publicznej (w sądzie, w instytucji kultury, banki, na poczcie itp.).

Surowe mandaty

Jeśli policjant zauważy, że lekceważone są obostrzenia nadal będą stosowane restrykcje w postaci mandatów karnych lub kierowania wniosków o ukaranie do sądu.

Fot. Policja.pl

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!