fb

Zobacz film. Kamera uchwyciła jak policjanci ratują życie 3-latki

Nie często mówi się o takich akcjach, a one zdarzają się każdego dnia. Tak jak ta z województwa lubuskiego. Nieprzytomne i tracące oddech dziecko trafiło pod opiekę policjantów z Kożuchowa. 

Zobacz film. Kamera uchwyciła jak policjanci ratują życie 3-latki
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 października 2021

Akcja ratunkowa pod komisariatem

- Niecodzienną interwencję przeprowadzili starszy aspirant Dawid Wyród i sierżant sztabowy Damian Caganowski z Komisariatu Policji w Kożuchowa, którzy 24 października pomogli przywrócić funkcje życiowe nieprzytomnej dziewczynce — przekazuje młodszy aspirant Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Gdy mundurowi wyjeżdżali z Komisariatu Policji w Kożuchowie podbiegli do nich przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach.

Próbował zapłacić banknotem z napisem „souvenir”. Grozi mu 8 lat więzieniaPróbował zapłacić banknotem z napisem „souvenir”. Grozi mu 8 lat więzieniaMikołaj Frączak

- 3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze nie zastanawiając się ani chwili, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 3-latki i wezwali pogotowie ratunkowe. Dziecko było nieprzytomne i traciło oddech — opisuje  Justyna Sęczkowska.

Pomoc w ostatniej chwili 

Policjanci sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia. Skuteczne działania ratunkowe funkcjonariuszy spowodowały, że dziecko, którego stan zagrażał życiu, odzyskało przytomność, ale było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej.

Pomocna dłoń

Decyzją medyków dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Nowej Soli. Natychmiastowa reakcja policjantów i ratowników medycznych pozwoliła na szybkie udzielenie 3-latce profesjonalnej pomocy, a tym samym być może uratowanie jej życia.

Będzie pozew. Policja kontra były minister spraw wewnętrznychBędzie pozew. Policja kontra były minister spraw wewnętrznychMonika Świetlińska

- Ratowanie wartości najwyższej jaką jest ludzkie życie i zdrowie to fundament policyjnej służby. Często pierwszą osobą która podaje pomocną dłoń są policjanci. Jesteśmy do dyspozycji społeczeństwa przez 24 godziny na dobę i służymy pomocą każdemu, który takiej pomocy potrzebuje — zaznacza policjantka z Nowej Soli.

ZOBACZ FILM Z AKCJI:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Rejestr zachorowania na COVID-19 przedłużony
covid

Rejestr zachorowania na COVID-19 przedłużony

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło zmiany w rozporządzeniu dotyczącym Krajowego Rejestru Pacjentów z COVID-19. Zgodnie z projektem, rejestry będą działać dłużej niż pierwotnie planowano, a ich funkcjonowanie...
Będzie 800+ zamiast 500+?
świadczenia/zasiłki

Będzie 800+ zamiast 500+?

Rosnąca inflacja sprawia, że wartość pieniądza spada. Według ekspertów świadczenie 500 plus jest dziś warte ok. 350 zł. Aby miało swoją wartość, jaką miało w czasie jego wprowadzenia, dziś...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!