fb

Zobacz film. Kamera uchwyciła jak policjanci ratują życie 3-latki

Nie często mówi się o takich akcjach, a one zdarzają się każdego dnia. Tak jak ta z województwa lubuskiego. Nieprzytomne i tracące oddech dziecko trafiło pod opiekę policjantów z Kożuchowa. 

Zobacz film. Kamera uchwyciła jak policjanci ratują życie 3-latki
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 27 października 2021

Akcja ratunkowa pod komisariatem

- Niecodzienną interwencję przeprowadzili starszy aspirant Dawid Wyród i sierżant sztabowy Damian Caganowski z Komisariatu Policji w Kożuchowa, którzy 24 października pomogli przywrócić funkcje życiowe nieprzytomnej dziewczynce — przekazuje młodszy aspirant Justyna Sęczkowska z Komendy Powiatowej Policji w Nowej Soli.

Gdy mundurowi wyjeżdżali z Komisariatu Policji w Kożuchowie podbiegli do nich przerażeni rodzice ze słabnącym dzieckiem na rękach.

Próbował zapłacić banknotem z napisem „souvenir”. Grozi mu 8 lat więzieniaPróbował zapłacić banknotem z napisem „souvenir”. Grozi mu 8 lat więzieniaMikołaj Frączak

- 3-latka miała siny kolor skóry i wymagała natychmiastowej pomocy. Funkcjonariusze nie zastanawiając się ani chwili, przystąpili do udzielania pierwszej pomocy. Natychmiast sprawdzili funkcje życiowe 3-latki i wezwali pogotowie ratunkowe. Dziecko było nieprzytomne i traciło oddech — opisuje  Justyna Sęczkowska.

Pomoc w ostatniej chwili 

Policjanci sprawdzili dziewczynce tętno, udrożnili drogi oddechowe i cały czas monitorowali stan jej zdrowia. Skuteczne działania ratunkowe funkcjonariuszy spowodowały, że dziecko, którego stan zagrażał życiu, odzyskało przytomność, ale było bardzo słabe i wymagało pilnej interwencji lekarskiej.

Pomocna dłoń

Decyzją medyków dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Nowej Soli. Natychmiastowa reakcja policjantów i ratowników medycznych pozwoliła na szybkie udzielenie 3-latce profesjonalnej pomocy, a tym samym być może uratowanie jej życia.

Będzie pozew. Policja kontra były minister spraw wewnętrznychBędzie pozew. Policja kontra były minister spraw wewnętrznychMonika Świetlińska

- Ratowanie wartości najwyższej jaką jest ludzkie życie i zdrowie to fundament policyjnej służby. Często pierwszą osobą która podaje pomocną dłoń są policjanci. Jesteśmy do dyspozycji społeczeństwa przez 24 godziny na dobę i służymy pomocą każdemu, który takiej pomocy potrzebuje — zaznacza policjantka z Nowej Soli.

ZOBACZ FILM Z AKCJI:

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Kiedy 14. emerytura 2022?
Emerytura

Kiedy 14. emerytura 2022?

14. emerytura 2022 nie zostanie wypłacona jak rok temu w listopadzie, a w sierpniu – zapowiedziała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Według szacunków resortu, w tym roku na...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!