Więcej pieniędzy na uczelnie wyższe zawodowe. Subwencja pójdzie w górę

136 mln złotych więcej otrzymają w ramach subwencji publiczne szkoły wyższe zawodowe na 2022 rok – zdecydował Minister Edukacji i Nauki. Łącznie, mowa o 34 uczelniach. Najwięcej pieniędzy pójdzie do Tarnowa. 

Więcej pieniędzy na uczelnie wyższe zawodowe. Subwencja pójdzie w górę
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 27 czerwca 2022

Uczelnie wyższe zawodowe

Ministerstwo Edukacji i Nauki ocenia, że rozwój i wsparcie wyższych uczelni zawodowych jest jednym z ważniejszych obszarów działań resortu. W ocenie MEiN jednostki te odgrywają ważną rolę jako centra wiedzy o znaczeniu lokalnym, a także miejsce współpracy z otoczeniem społeczno gospodarczym. 

Resort zwraca uwagę na ofertę kształcenia tego typu placówek, która odpowiada na bieżące potrzeby rynku pracy w regionie.

Rozpoczynają się wakacje 2022. Podsumowanie roku szkolnegoRozpoczynają się wakacje 2022. Podsumowanie roku szkolnegoMartyna Kowalska


Pieniądze dla uczelni wyższych zawodowych

Między innymi z tego powodu uczelnie zawodowe otrzymują pomoc m.in. w ramach program „Dydaktyczna inicjatywa doskonałości”. Pieniądze te są inwestowane w podnoszenie jakości kształcenia. Mowa o kierunkach o profilu praktycznym. 

Teraz MEiN zwiększa subwencję na rok 2022 dla publicznych uczelni zawodowych oraz niepublicznej uczelni zawodowej prowadzonej przez kościół. Wsparcie na łączną kwotę 136 mln otrzymają 34 uczelnie z całego kraju. Środki te będą przeznaczone na rozwój wyższego szkolnictwa zawodowego, zgodnie z potrzebami poszczególnych uczelni” – czytamy w komunikacie Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Które uczelnie zawodowe dostaną najwięcej pieniędzy?

Najwięcej pieniędzy w ramach wspomnianej subwencji trafi do uczelni z Małopolski. Po tym względem liderem jest Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie, do której zostanie przekazane ponad 10 milionów zł. Ponad osiem mln zł zasili Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Nowym Sączu. Subwencyjne podium zamyka Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu z kwotą siedmiu milionów złotych.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!