fb

Wróci handel w niedzielę? Jest decyzja

Uchwałę w sprawie wniesienia do izby niższej parlamentu projektu ustawy o czasowym zniesieniu zakazu handlu w niedzielę podjął w nocy z poniedziałku na wtorek (26/27.10) senat. Za głosowało 45 senatorów przy 43 głosach sprzeciwu.

Wróci handel w niedzielę? Jest decyzja
  • Michał Górecki
  • /
  • 27 października 2020

Czy wróci handel w niedziele?

Uchwała senatu dotyczy projektu zmiany ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem oraz zwalczaniem COVID-19 oraz innych chorób zakaźnych. Postulowane zmiany zakładają zniesienie zakazu handlu w niedzielę na okres obowiązywania stanu zagrożenia epidemicznego, epidemii. Przepisy obowiązywałyby także w okresie do 90 dni następujących po odwołaniu „ostatniego ze stanów”.

Niedziele handlowe i zakaz handlu 2020Niedziele handlowe i zakaz handlu 2020Michał Górecki

Zgodnie z proponowanymi przepisami, pracownicy handlu mieliby zagwarantowane co najmniej dwie niedziele wolne od pracy w ciągu czterech tygodni. Jeżeli zmiany znajdą poparcie w sejmie, nowe przepisy weszłyby w życie w ciągu dwóch tygodni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.

Handlowe niedziele – postulat pracodawców

Zniesienie zakazu handlu w niedzielę znalazło się m.in. w postulowanych wcześniej przez pracodawców rozwiązaniach, których celem byłoby złagodzenie negatywnego efektu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Zdaniem ekspertów, takie rozwiązanie przyczyniłoby się nie tylko do poprawy sytuacji w handlu ale także rozładowałoby sobotni szczyt zakupowy i tłumy w sklepach.

Usługa chargeback, czyli dlaczego warto płacić kartąUsługa chargeback, czyli dlaczego warto płacić kartą Michał Górecki

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!