Wykaz punktów kontroli autobusów – gdzie znaleźć?

Jak co roku policja publikuje wykaz punktów, w których prowadzone są kontrole autobusów wiozących dzieci i młodzież na wakacyjne wyjazdy. Gdzie znajduje się takie miejsce w pobliżu Twojego miejsca zamieszkania? 

Wykaz punktów kontroli autobusów – gdzie znaleźć?
  • Michał Górecki
  • /
  • 23 czerwca 2022

Kontrole autobusów

Policja przyznaje, że jednym z priorytetów dla drogówki jest zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom oraz młodzieży w czasie wakacji. Jednym ze skutecznych sposobów są zorganizowane kontrole autobusów, które zabierają młodych pasażerów na letni wypoczynek.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przygotowało i opublikowało wykaz miejsc, w których prowadzone są kontrole autobusów, a także ich kierowców. Wykaz ten zawiera zestawienie punktów z terenu kraju wraz z numerami telefonów kontaktowych, gdzie można uzyskać informacje na temat możliwości przeprowadzenia doraźnych kontroli autobusów i kierowców” – wyjaśnia BRD Komendy Głównej Policji. Link do dokumentu w formacie.pdf można znaleźć pod tym linkiem

Wezwanie policji do skontrolowania autokaru. Mamy dowód, że wartoWezwanie policji do skontrolowania autokaru. Mamy dowód, że wartoMartyna Kowalska

Zakres kontroli autobusów przez policję

Jak wyjaśnia policja, w zakresie kontroli autobusów przewożących dzieci i młodzież na wakacje znajduje się przede wszystkim sprawdzenie stanu technicznego pojazdu, a także jego wyposażenia. Obowiązkowo sprawdzane są także uprawnienia kierowcy lub kierowców oraz stan ich trzeźwości. 

Kiedy informować policję o wycieczce autokarowej?

Policja zachęca, by z odpowiednim wyprzedzeniem informować stróżów prawa o planach wyjazdowych. Najlepiej, jeśli wycieczka zostanie zgłoszona kilka dni wcześniej. W ten sposób unikniemy dłuższego oczekiwania na przyjazd mundurowych. 

Sprawdzanie autobusu w internecie

Drogówka przypomina także, o innym sposobie sprawdzenia podstawowych informacji na temat autobusu. Wystarczy wejść na rządową stronę internetową https://bezpiecznyautobus.gov.pl . Tam znajdziemy dane dotyczące badaniatechnicznego, dane techniczne oraz informacje o polisie OC. Usługa jest powiązana z państwową Centralną Ewidencją Pojazdów i Kierowców prowadzoną przez Ministerstwo Infrastruktury. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Policja

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?
Praca

Czy pracodawca ma prawo do oceny pracownika?

Ocena pracownika jest istotnym elementem systemu zarządzania zasobami ludzkimi. Pracodawca jest zobowiązany do dokonywania ocen pracowników w różnych sytuacjach — przy rekrutacji, przy przyznawaniu...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!