Interaktywna mapa śmiertelnych wypadków na drogach

Już po raz czwarty, wraz z początkiem wakacji policja uruchamia specjalną interaktywną mapę, na której będą zaznaczane wszystkie wypadki ze skutkiem śmiertelnym, do jakich doszło w okresie wakacji. 

Interaktywna mapa śmiertelnych wypadków na drogach
  • Anna Malinowska
  • /
  • 24 czerwca 2022

Setki wypadków w wakacje

W poprzednich latach interaktywna mapa policji z dnia na dzień zapełniała się czarnymi punktami. Każdy z nich oznacza, że w danym miejscu, ktoś stracił życie na drodze. Projekt naprawdę daje do myślenia. Jak przyznają mundurowi, w minionych latach projekt spotkał się z pozytywnym odbiorem społeczeństwa. Często na jego temat rozpisywały się także media. 

Rekordowe zainteresowanie Krajową Mapą Zagrożeń BezpieczeństwaRekordowe zainteresowanie Krajową Mapą Zagrożeń BezpieczeństwaMartyna Kowalska

Każdy dzień ze statystykami wypadków

Policja informuje, że każdego dnia, przez okres wakacji, na stronie policja.pl, w mediach społecznościowych oraz na stronach administrowanych przez jednostki Policji, prezentowana będzie mapa Polski z liczbą wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym. Obraz mapy będzie odnośnikiem do aplikacji mapowej, która pozwoli na uzyskanie dodatkowych informacji o zdarzeniach”.

W tym roku mapa będzie miała dodatkową funkcję filtrowania zdarzeń pod kątem uczestnika ruchu drogowego. Dzięki temu, będzie można uzyskać dokładne informacje np. o wypadkach z udziałem pieszych, czy rowerzystów. Dodatkowo wprowadzona zostanie opcja wizualizacji statystyk poprzez odpowiednie oznaczenie konturów województw. 

Aktualna mapa dostępna jest m.in. pod tym linkiem.

Czy interaktywna mapa wypadków jest potrzebna?

Głównym celem mapy oraz dodatkowych wizualizacji jest pokazanie skali tragedii, do których w wakacje dochodzi niemal każdego dnia. Warto pomyśleć nad tymi statystykami. Chwila refleksji oraz dyskusja na temat bezpieczeństwa, z pewnością nie zaszkodzi. Być może skłoni kolejnych kierowców do większej uwagi, oraz zdjęcia nogi z gazu. 

Jak podkreśla Komenda Główna Policji za każdym punktem zaznaczonym na tej mapie, kryje się ludzka tragedia. Każde, nawet z pozoru błahe zignorowanie przepisów, brawura, zmęczenie mogą być przyczyną tragedii na drodze”.

Mapy z aktualnymi danymi będą dostępne nie tylko w internecie, ale także na wyświetlaczach wielkoformatowych w 533 miastach – m.in. przy głównych drogach. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Tagi: Policja

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!