Koniec bezpłatnych przejazdów dla Ukraińców. Od 1.07 muszą kupić bilet

Choć darmowe przejazdy na wszystkich trasach PKP Intercity skończyły się 1 czerwca, na wybranych relacjach – głównie „do” oraz „ze” stacji przygranicznych obywatelom Ukrainy przysługiwały bezpłatne bilety. Od 1 lipca wyjątków nie będzie, a przejazdy będą odbywały się na ogólnych zasadach.

Koniec bezpłatnych przejazdów dla Ukraińców. Od 1.07 muszą kupić bilet
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 28 czerwca 2022

Koniec darmowych biletów dla obywateli Ukrainy

PKP Intercity zareagował błyskawicznie na wydarzenia za naszą wschodnią granicą. Wsparcie dla uchodźców z Ukrainy zostało uruchomione już 26 lutego, czyli niespełna dwie doby po rozpoczęciu ataku Rosji na naszego sąsiada. 

W efekcie, do 1 czerwca, osoby, które przyjechały do Polski po 24 lutego mogły bezpłatnie podróżować po Polsce pociągami w klasie drugiej za wyłączeniem oferty EIP (Pendolino).

SAMAR: Co z przeglądami aut z Ukrainy? W dowodzie rejestracyjnym nie mają nawet odpowiedniej rubrykiSAMAR: Co z przeglądami aut z Ukrainy? W dowodzie rejestracyjnym nie mają nawet odpowiedniej rubrykiMartyna Kowalska

Darmowe bilety dla Ukraińców na wybranych relacjach

Przez cały czerwiec 2022 roku w ofercie Intercity znalazła się oferta darmowych przejazdów na wybranych relacjach dla obywateli Ukrainy. Mowa o przejazdach „do” oraz „z” Chełma, Dorohuska, Hrubieszowa, Jarosławia, Lublina, Przemyśla, Rzeszowa oraz Zagórza. Jedynym warunkiem było potwierdzenie, że pasażer przekroczył granicę RP po 24 lutego 2022 r. oraz dokument tożsamości. 

Żerują na tragedii Ukraińców. Uważaj na które zbiórki przelewasz pieniądzeŻerują na tragedii Ukraińców. Uważaj na które zbiórki przelewasz pieniądzeMonika Świetlińska


Koniec darmowych przejazdów

Po przeszło 4 miesiącach od wprowadzenia darmowych przejazdów dla uchodźców Ukrainy, od 1 lipca 2022 roku będzie ich obowiązywała normalna taryfa, taka sama jak w przypadku pozostałych pasażerów PKP Intercity.

Przypomnijmy, że możliwość darmowych przejazdów komunikacją miejską już od 1 czerwca zniosło wiele miast, oraz lokalni przewoźnicy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!