Sposób na tańsze podróże pociągiem. Intercity z ofertą dla rodzin i grup

1 lipca 2022 r. PKP Intercity wprowadza nową ofertę dla małych grup, a także rodzin pod nazwą „Taniej z bliskimi”. Ile można zaoszczędzić? Sprawdziliśmy.

Sposób na tańsze podróże pociągiem. Intercity z ofertą dla rodzin i grup
  • Anna Malinowska
  • /
  • 1 lipca 2022

O co chodzi w ofercie „Taniej z bliskimi”?

Drogie paliwo zmusza wielu Polaków do szukania alternatywy dla samochodu. W tym roku może okazać się, że szczególnie popularnym środkiem transportu będzie kolej. Nawet w przypadku przejazdów grupowych może się okazać, że zapłacimy dużo mniej niż za pełny bak benzyny czy oleju napędowego. Teraz dochodzi do tego nowa promocja, z której z pewnością ucieszą się ci, którzy podróżują po Polsce w grupach lub z rodziną. 

Według zapowiedzi PKP Intercity oferta „Taniej z bliskimi” jest ogólnodostępna. Warunkiem skorzystania ze zniżek jest podróżowanie w grupie od dwóch do sześciu osób. Każdy osoba otrzyma wówczas 30 procent zniżki od bazowych cen w taryfie. 

Z oferty można skorzystać w pociągach TLK oraz w krajowych relacjach IC. 

Kiedy wakacyjna korekta rozkładu jazdy na kolei 2022?Kiedy wakacyjna korekta rozkładu jazdy na kolei 2022?Mikołaj Frączak

Jak skorzystać ze zniżek na kolei?

Skorzystanie z tej oferty wymaga, by najpóźniej na jeden dzień przed wyjazdem kupić bilety. M.in. dlatego, z oferty nie skorzystamy kupując bilet u drużyny konduktorskiej. Najwcześniej bilety promocyjne można kupić na 30 dni przed planowanym wyjazdem. Powyższe zasady dotyczą zarówno kas biletowych jak i sklepów internetowych. 

Opisywana oferta łączy się ulgami wynikającymi z ustaw. To oznacza, że dzieci posiadające legitymację szkolną kupią bilety jeszcze taniej. To samo dotyczy studentów. Oferta dotyczy także przejazdów wagonami z miejscami do leżenia (kuszetki), a także w wagonach sypialnych. 

Bilety rodzinne na kolei

Jak przypomina spółka W pociągach ekspresowych – EIC oraz EIP – niezmiennie można korzystać z Biletów Rodzinnych, które PKP Intercity oferuje grupom od 2 do 5 osób, w których jest dziecko poniżej 16. roku życia. W tej ofercie każdy z członków grupy również otrzymuje 30% zniżki na bilet”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!