Wypełniłeś CEEB? Dostaniesz unikalny identyfikator

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego rozpoczął wysyłkę mailową unikalnych identyfikatorów deklaracji CEEB. Cyfrowy dokument będzie przesyłany wyłącznie do tych osób, które wypełniając deklarację CEEB podali adres e-mailowy do kontaktu. 

Wypełniłeś CEEB? Dostaniesz unikalny identyfikator
  • Anna Malinowska
  • /
  • 21 października 2022

Unikalny identyfikator CEEB wysyłany mailowo

Wysyłka dokumentów jest realizowana poprzez adres e-mailowy [email protected]. Korespondencji od Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego mogą spodziewać się te osoby, które wypełniając deklarację Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) wpisali w wyznaczonym miejscu swój adres poczty elektronicznej. 

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego zapewnia, że mail przesłany z tego adresu jest korespondencją oficjalną. To oznacza, że mail pochodzi z bezpiecznych serwerów należących do GUNB.

Do czego potrzebny identyfikator CEEB?

Unikalny identyfikator deklaracji Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków pozwala na pobranie pliku w formacie.pdf złożonej deklaracji. W założeniu ma ułatwić obywatelom uzyskanie kopii deklaracji. W takim wypadku nie będzie bowiem konieczności udawania się w tym celu do właściwego urzędu gminy lub miasta. 

PGG będzie sprzedawała miał dla rolnikówPGG będzie sprzedawała miał dla rolnikówMichał Górecki

Jak sprawdzić swoją deklarację CEEB?

Główny Urząd Nadzoru Budowlanego informuje, że oprócz identyfikatora, w tej samej korespondencji znajduje się link do usługi „Sprawdź swoją deklarację”. Wspomniane rozwiązanie zostało zamieszczone na oficjalnym portalu Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków podlegający pod GUNB. 

Swoją deklarację CEEB można sprawdzić także bezpośrednio wchodząc na stronę https://zoneapp.gunb.gov.pl/#/verify zapomocą przeglądarki internetowej w komputerze, telefonie lub na tablecie. 

Z uwagi na pojawiające się informacje o fałszywych mailach prosimy o zachowanie ostrożności i sprawdzenie przed kliknięciem  czy adres e-mail, z którego otrzymali Państwo korespondencję to: [email protected] – informuje i ostrzega Główny Urząd Nadzoru Budowlanego. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!