Zakaz noszenia broni w trzech miastach 11 listopada 2022

Jak informuje wtorkowa Rzeczpospolita 11 listopada w trzech miastach – Warszawie, Krakowie oraz Wrocławiu będzie obowiązywał zakaz noszenia broni. Także tej rozładowanej. Decyzję w tej sprawie miało podjąć Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Chodzi o kwestie związane z bezpieczeństwem.

Zakaz noszenia broni w trzech miastach 11 listopada 2022
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 8 listopada 2022

Zakaz noszenia broni 2022

„Rz” donosi, że według Komendy Głównej Policji, wyjątkowy przepis będzie dotyczył łącznie około 60 tysięcy osób oraz 250 firm z wymienionych trzech miast, które posiadają pozwolenie na broń. Co ważne zakaz dotyczy także broni, na którą prawo nie wymaga specjalnych zezwoleń.

Zakaz noszenia broni – wyjątki

Przepisy nie będą obowiązywały jednak niektórych grup zawodowych. Wiadomo, że zakaz nie będzie dotyczył m.in. pracowników ochrony, konwojentów, oraz rzecz jasna funkcjonariuszy, którzy posiadają broń w związku z wypełnianiem obowiązków służbowych. 

Dlaczego wprowadzany jest zakaz noszenia broni?

Rzeczpospolita informuje, że decyzja w tej sprawie ma związek z wojną na Ukrainie oraz obawami przed różnego rodzaju prowokacjami. Dziennik powołuje się w tej kwestii na funkcjonariusza policji, z którym rozmawiała „Rz”. 

Zakaz noszenia broni będzie obowiązywał na terenie Warszawy, Krakowa i Wrocławia jedynie w Narodowe Święto Niepodległości tj. 11 listopada 2022 roku. 

Źródło: https://www.rp.pl/spoleczenstwo/art37367051-czasowy-zakaz-noszenia-broni-w-polsce-w-swieto-niepodleglosci

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!