Zdalne nauczanie lub konferencja z Microsoft Teams - koniec z niechcianymi dźwiękami z otoczenia

W czasie pandemii koronawirusa wiele firm i ich pracownicy zostali zmuszeni do pracy w formie zdalnej. Nagminnie dochodziło do sytuacji, w której podczas poważnych rozmów i konferencji, w tle można było usłyszeć szczekanie psa, skrzypiące drzwi, czy płaczące dziecko. Rozwiązanie problemu już niedługo?  

Zdalne nauczanie lub konferencja z Microsoft Teams - koniec z niechcianymi dźwiękami z otoczenia
  • Jan Wróblewski
  • /
  • 19 października 2020

Niewiele osób posiada odrębne pomieszczenie, odizolowane od wszelkich dźwięków życia codziennego. Niepożądane dźwięki zakłócają przebieg rozmowy i niejednokrotnie utrudniają nam zrozumienie oraz przekazywanie istotnych dla nas treści. Nowa funkcja, jaką opracował Microsoft dająca możliwość wyciszenia otoczenia, pomoże zadbać o spokojny i profesjonalny przebieg naszego spotkania.

Kiedy będzie można wyciszyć niechciane dźwięki?

Informacja o wyczekiwanej przez użytkowników aktualizacji znalazła się w harmonogramie aktualizacji Microsoft 365. Oznacza to, że z nowej funkcji, najprawdopodobniej  będziemy mogli skorzystać już w listopadzie. Wyciszanie niechcianych odgłosów z otoczenia rozmówców, bo o nim mowa, to funkcja, na której brak skarżyło się wielu użytkowników korzystających z Microsoft Teams.

Czy każdy może korzystać z nowych udogodnień Microsoft Teams?

Na razie nie znamy wszystkich szczegółów, jednak wiemy już, że opcja wyciszania będzie analizować dźwięki z wykorzystaniem sieci neuronowych. Do naszej dyspozycji dostaniemy ustawienia, za pomocą których będziemy mogli regulować czułość nowej funkcji. Warto wspomnieć, że opisywana przez nas aktualizacja, początkowo będzie dostępna tylko dla komputerów pracujących na Windowsie.

CZYTAJ TEŻ Nauczanie hybrydowe. Co to jest i na czym polega?

Jakie inne usprawnienia pracy zdalnej mogą być użyteczne?

Funkcja wyciszania niechcianych dźwięków to nie jedyna nowość od Microsoft. Prywatne kanały, przypinanie postów, czy nowe widoki w aplikacji dla użytkowników Androida to kolejne warte uwagi udogodnienia, z których będziemy mogli korzystać już za niespełna dwa tygodnie. Wielu użytkowników dopomina się o dodanie jeszcze jednej istotnej funkcji, jaką jest wymazywanie tła, które dostępne jest np. podczas korzystania ze Skype’a. Użytkownicy słusznie zauważają, że połączenie tych dwóch funkcji, mogłoby stanowić istotne dopełnienie całej usługi.

Praca zdalna, nie tylko w czasie pandemii?

Ostatnie miesiące pokazały, że praca w formie zdalnej, to trudna i żarliwa kwestia, która wymaga specjalnych regulacji prawnych.  Tymczasowe rozwiązania wprowadzone przez rząd nie są wystarczające, dlatego też ewentualna zmiana przepisów prawa pracy wymaga uregulowania wielu istotnych i niełatwych zagadnień. Priorytetem dla ustawodawcy, będzie rozwiązanie zagadnienia związanego z odpowiedzialnością za bezpieczeństwo i higienę pracy pracownika w czasie świadczenia pracy w sposób zdalny. Aktualne przepisy określają bowiem, że obecnie to właśnie pracodawca ponosi odpowiedzialność za tę kwestię. Pracownicy, skarżą się między innymi na brak jasnych i klarownych stanowisk w takich zagadnieniach, jak: koszty eksploatacji prywatnego sprzętu elektronicznego, zwiększone opłaty za prąd, czy brak odpowiedniej infrastruktury biurowej zwiększającej komfort pracy. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Czy ten artykuł był przydatny?

Co zrobić jeśli znajdziemy niewybuch?
porady

Co zrobić jeśli znajdziemy niewybuch?

Pamiątki po II wojnie światowej w dalszym ciągu są odnajdywane w różnych miejscach w kraju. Można się na nie natchnąć zarówno podczas spaceru w lesie jak również wykonując prace ziemne we...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!