fb

Znana marka telekomunikacyjna zniknie z polskiego rynku

Marka Aero2 przechodzi do historii i niebawem zniknie z telekomunikacyjnej mapy Polski. Operator zostanie połączony ze spółką właścicielską, czyli Polkomtelem należącym do grupy Polsat Plus. 

Znana marka telekomunikacyjna zniknie z polskiego rynku
  • Anna Malinowska
  • /
  • 20 września 2021

Czym jest Aero2?

Historia Aero2 sięga 2008 roku. Jej narodziny przypadają na czas, w którym rynek telekomunikacyjny intensywnie przygotowywał się na nadejście ery telefonii czwartej generacji (LTE). Firma znana jest m.in. z usługi BDI – Bezpłatny Dostęp do Internetu. Co prawda przesył danych w ramach tego rozwiązania jest ograniczony i przerywany co 60 minut, ale swego czasu cieszył się sporym zainteresowaniem.

7 września 2016 roku Aero2 uruchomiła markę a2mobile korzystającą z własnej sieci oraz nadajników należących do Plusa. Usługi świadczone były m.in. w technologii LTE oraz LTE-A. Od późnej jesieni 2018 roku, marka ta w wyniku wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa stała się częścią innego operatora Premium Mobile. 

Starsze telefony i modemy przestaną działać? Los 3G przesądzonyStarsze telefony i modemy przestaną działać? Los 3G przesądzonyMikołaj Frączak

Aero2 łączy się z Polkomtelem

Wiadomo już, że marka Aero2 wkrótce zniknie z polskiego rynku łączności komórkowej. Stanie się częścią firmy, która posiada w niej 100% udziałów tj. spółki Polkomtel. Przypomnijmy, jest ona częścią Grupy Polsat Plus. 

Spółki już ogłosiły plan wspomnianego połączenia. Z jego szczegółami można zapoznać się tutaj. Wiadomo, że z uwagi na relacje właścicielskie, połączenie zostanie przeprowadzone w uproszczonym trybie. Szacowany na prawie 231 mln złotych majątek Aero2 zostanie przejęty przez Polkomtel.

Dlaczego Aero2 i Polkomtel się łączą?

Jak ocenia branżowy portal Telepolis.pl przeprowadzana operacja to „prawdopodobnie część realizowanego od początku roku planu uporządkowania struktury spółek w obrębie Grupy Polsat Plus. Jak ogłaszała Grupa, chodzi tutaj przede wszystkim o poprawę efektywności zarządzania finansami, poprzez redukcję zbędnych kosztów i uproszczenie wewnątrzgrupowych przepływów finansowych” – twierdzi Telepolis. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT
podatki

Firmy mają więcej czasu na rozliczenie CIT

Resort finansów przypomina, ze termin na rozliczenie rocznego podatku CIT za 2021 rok został przedłużony. Aktualnie, ten obowiązek upływa dopiero 30 czerwca 2022 roku – czytamy w komunikacie MF....
Jak zorganizować dobre szkolenie online?
firma

Jak zorganizować dobre szkolenie online?

Szkolenia online, nie ważne czy te całodniowe, czy też w postaci krótszych webinarów czy e-szkoleń, podbiły świat edukacji profesjonalnej. Ich organizacja i zapewnienie wysokiej efektywności wciąż...

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!