Znana marka telekomunikacyjna zniknie z polskiego rynku

Marka Aero2 przechodzi do historii i niebawem zniknie z telekomunikacyjnej mapy Polski. Operator zostanie połączony ze spółką właścicielską, czyli Polkomtelem należącym do grupy Polsat Plus. 

Znana marka telekomunikacyjna zniknie z polskiego rynku
  • Anna Malinowska
  • /
  • 20 września 2021

Czym jest Aero2?

Historia Aero2 sięga 2008 roku. Jej narodziny przypadają na czas, w którym rynek telekomunikacyjny intensywnie przygotowywał się na nadejście ery telefonii czwartej generacji (LTE). Firma znana jest m.in. z usługi BDI – Bezpłatny Dostęp do Internetu. Co prawda przesył danych w ramach tego rozwiązania jest ograniczony i przerywany co 60 minut, ale swego czasu cieszył się sporym zainteresowaniem.

7 września 2016 roku Aero2 uruchomiła markę a2mobile korzystającą z własnej sieci oraz nadajników należących do Plusa. Usługi świadczone były m.in. w technologii LTE oraz LTE-A. Od późnej jesieni 2018 roku, marka ta w wyniku wydzielenia zorganizowanej części przedsiębiorstwa stała się częścią innego operatora Premium Mobile. 

Starsze telefony i modemy przestaną działać? Los 3G przesądzonyStarsze telefony i modemy przestaną działać? Los 3G przesądzonyMikołaj Frączak

Aero2 łączy się z Polkomtelem

Wiadomo już, że marka Aero2 wkrótce zniknie z polskiego rynku łączności komórkowej. Stanie się częścią firmy, która posiada w niej 100% udziałów tj. spółki Polkomtel. Przypomnijmy, jest ona częścią Grupy Polsat Plus. 

Spółki już ogłosiły plan wspomnianego połączenia. Z jego szczegółami można zapoznać się tutaj. Wiadomo, że z uwagi na relacje właścicielskie, połączenie zostanie przeprowadzone w uproszczonym trybie. Szacowany na prawie 231 mln złotych majątek Aero2 zostanie przejęty przez Polkomtel.

Dlaczego Aero2 i Polkomtel się łączą?

Jak ocenia branżowy portal Telepolis.pl przeprowadzana operacja to „prawdopodobnie część realizowanego od początku roku planu uporządkowania struktury spółek w obrębie Grupy Polsat Plus. Jak ogłaszała Grupa, chodzi tutaj przede wszystkim o poprawę efektywności zarządzania finansami, poprzez redukcję zbędnych kosztów i uproszczenie wewnątrzgrupowych przepływów finansowych” – twierdzi Telepolis. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!