750 mln zł na wsparcie ratownictwa medycznego

750 mln zł Ministerstwo Zdrowia zamierza przeznaczyć na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego. Wnioski będzie można składać tylko i wyłącznie drogą elektroniczną od 27 lutego.

750 mln zł na wsparcie ratownictwa medycznego
  • Joanna Gościńska
  • /
  • 1 lutego 2023

Do rozdania 750 mln zł

Ministerstwo Zdrowia w piątek (27 stycznia) ogłosiło konkurs na dofinansowanie infrastruktury ratownictwa medycznego. Na ten cel resort zarządzany przez Adama Niedzielskiego planuje wydać 750 mln zł. Maksymalna kwota dofinansowania jednego wniosku może wynieść 15 mln zł.

Czy placówka z kontraktem z NFZ respektuje skierowanie z prywatnego gabinetu?Czy placówka z kontraktem z NFZ respektuje skierowanie z prywatnego gabinetu?Joanna Gościńska

 Z dofinansowania, jak przekazuje prof. Piotr Czauderdna, przewodniczący Rady do spraw Ochrony Zdrowia przy Prezydencie RP, będzie mogło skorzystać nawet do 30 proc. Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych. W konkursie będą mogły wziąć udział także pracownie diagnostyczne.  

Sprawnie działający SOR ma znaczenie

Od profesjonalnej diagnostyki i pomocy na szpitalnym oddziale ratunkowym zależy życie i zdrowie pacjentów. Sprawne działanie SOR ma wpływ na dalsze leczenie pacjentów i niejednokrotnie na ich szybki powrót do aktywności zawodowej. Dlatego szpitalny oddział ratunkowy musi być nie tylko sprawnie zarządzany, ale perfekcyjnie urządzony i wyposażony – powiedział Adam Niedzielski, minister zdrowia.  

Do lekarza zapiszemy się przez internet? Szykują się zmianyDo lekarza zapiszemy się przez internet? Szykują się zmianyMartyna Kowalska

Ogromne środki z Funduszu Medycznego, które zostaną przekazane placówkom na rozwój SOR, pozwolą nie tylko wesprzeć infrastrukturalnie kolejny obszar sektora ochrony zdrowia [...], ale przede wszystkim wyniosą na kolejny poziom komfort odczuwany przez pacjenta, także w kluczowym wymiarze diagnostycznym – dodał Marcin Martyniak, wiceminister zdrowia.

Wnioski tylko elektroniczne

O dofinansowanie z Funduszu Medycznego, mogą ubiegać się placówki, które na dzień ogłoszenia konkursu udzielają świadczeń opieki zdrowotnej w zakresie: świadczenia w szpitalnym oddziale ratunkowym. Drugim warunkiem skorzystania z dofinansowania jest zawarcie umowy z Narodowym Funduszem Zdrowia na wymieniony zakres świadczeń do 31 grudnia 2021 r.

Wnioski o dofinansowanie będzie można składać tylko i wyłącznie w formie elektronicznej, za pośrednictwem Platformy Obsługi Projektów Inwestycyjnych, udostępnionej na stronie internetowej: https://e-inwestycje.mz.gov.pl. Wniosek powinien zawierać m.in. opis inwestycji, kosztorys i harmonogram realizacji, a także opis spełnienia formalnych i merytorycznych kryteriów oceny określonych w dokumentacji konkursowej.

 


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!