Co się dzieje ze sklepami największej firmy obuwniczej?

Zakupy — wielu ludzi ceni sobie taką formę spędzania wolnego czasu. Przyjemnością stają się wizyty w centrach handlowych lub korzystanie z funkcjonalności e-sklepów. Dla wielu osób ta czynność bywa także przykrym obowiązkiem, który należy koniecznie wypełnić.

Co się dzieje ze sklepami największej firmy obuwniczej?
  • Małgorzata Łaziuk
  • /
  • 21 lutego 2023

Istnieje wiele produktów, które są niezbędne w stworzeniu niezapomnianych stylizacji, takich, które przyciągają wzrok i pozwalają poczuć się wyjątkowo. Ubrania, buty, duża ilość dodatków to rzeczy, których zakup jest konieczny do tego celu. Jednym z najbardziej znanych, popularnych i najchętniej odwiedzanych sklepów są salony firmowe marki CCC. Jakie produkty są w nich dostępne? Czy marka nadal obecna jest w naszym kraju?

Co można kupić w sklepach CCC?

Salony firmowe CCC to sklepy spotykane nie tylko w dużych miastach, ale także w małych miejscowościach. Można w nich zakupić przede wszystkim obuwie różnych marek np. Nelly Blu, Lasocki, Adidas, Reebok, New Balance, Gino Rossi, Badura, Rage Age czy Sprandi. 

Ogłoszono upadłość sieci sklepów! Jakie sklepy zniknęły z polskich miast?Ogłoszono upadłość sieci sklepów! Jakie sklepy zniknęły z polskich miast?Małgorzata Łaziuk

Oprócz butów różnego rodzaju (między innymi crocsów, lordsów, obuwia sportowego, sandałów, kozaków) w sklepach tej sieci można również zakupić galanterię skórzaną: portfele, torby. Nie należy także zapominać o akcesoriach: do pielęgnacji obuwia, sznurówkach, czy wkładkach do butów, walizkach, ozdobach do butów, włosów, biżuterii paskach, etui. Asortyment jest naprawdę zróżnicowany, duży. Dla osób to doskonała okazja do uzupełnienia garderoby, zakupu interesujących dodatków.

Czy marka CCC boryka się z problemami?

Niektórych mieszkańców Warszawy może spotkać bardzo duże zaskoczenie: z jednego z najbardziej popularnych centrów handlowych w tym mieście (Złote Tarasy) zniknął sklep popularnej marki. Wiele osób z pewnością zastanawia się, dlaczego tak się stało, czy jest to czasowe, a także, czy można spodziewać się zamknięcia kolejnych placówek.

Czy odzyskam gotówkę za zwrot towaru kupionego w sklepie stacjonarnym?Czy odzyskam gotówkę za zwrot towaru kupionego w sklepie stacjonarnym?Monika Świetlińska

Niestety dla miłośników obuwia tej znanej polskiej firmy mamy złą wiadomość. Wydarzenia ostatnich kilku lat, czyli wojna oraz pandemia, a także sytuacja ekonomiczna na świecie i w kraju ma bardzo duży wpływ jej na kondycję finansową. W obecnej chwili jest ona bardzo zadłużona, nie widać szans na poprawę sytuacji. Dziś najbardziej daje się we znaki wzrost kosztów obsługi kredytów. Jednak firma CCC nie poddaje się i podejmuje walkę o przetrwanie na rynku, co więcej: prognozowane są powolne zyski, przy jednoczesnych trudnościach. Decydujący może okazać się pierwszy kwartał 2023 roku.

Obecne czasy są trudne. Coraz więcej sieci handlowych, także tych dużych, boryka się z problemami różnego typu, tracą płynność finansową. Niektóre sklepy znikają z zakupowej mapy Polski, inne zaś są zmuszone znacząco podnieść ceny produktów, by uniknąć podejmowania ciężkich decyzji i prowadzenia trudnych rozmów na przykład z osobami wynajmującymi powierzchnię w centrach handlowych.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!