COVID-19: Od soboty utrudniony wjazd do Niemiec

Odpowiedzialny za monitorowanie sytuacji pandemicznej w Niemczech – Instytut Roberta Kocha uznał cały obszar Polski za teren zagrożony. To oznacza, że przekraczając zachodnią granicę należy liczyć się z dodatkowymi obostrzeniami i poważnymi utrudnieniami w podróżowaniu za Odrę.

COVID-19: Od soboty utrudniony wjazd do Niemiec
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 23 października 2020

Jakie obostrzenia przy podróżowaniu do Niemiec?

Od soboty 24.10 zdecydowana większość osóbwjeżdżających do Niemiec, będzie musiała okazać negatywny wynik testu nakoronawirusa lub odbyć dziesięciodniową kwarantannę. Złamanie przepisu będziewiązało się z karą w wysokości 25 tysięcy Euro. Zmiana wynika z uznania przezniemieckie służby epidemiczne całego obszaru Polski za obszar zagrożony – dotej pory były to jedynie pojedyncze województwa.

Formalności związane z wjazdem do Niemiec

Każda osoba w Polski wjeżdżająca na terytoriumRepubliki Federalnej Niemiec będzie miała obowiązek wskazania swojego adresupobytu w odpowiednim urzędzie ds. zdrowia oraz okazać negatywny wynik badaniapod kątem wirusa SARS-CoV-2. Trzeba jednak pamiętać, że szczegółowe, dodatkowewytyczne mogą zostać wprowadzone przez poszczególne kraje związkowe. Abyokazany test był ważny musi zostać wykonany 48 godzin przed wjazdem na terenNiemiec.

Wesele w czasach pandemii koronawirusa. Wytyczne dla organizatorówWesele w czasach pandemii koronawirusa. Wytyczne dla organizatorów Dorota Kraskowska

Kwarantanna w Niemczech

Przebywając na kwarantannie w Niemczech test naobecność wirusa można wykonać dopiero w piątej dobie. Jeśli wynik będzienegatywny, wówczas okres izolacji zostanie skrócony.

Wyjątki od obostrzeń w związku z wjazdem doNiemiec

Obowiązek przedstawienia wyników testów orazkwarantanny nie będzie dotyczył osób podróżujących tranzytem, pracownikówtransgranicznych oraz osób jadących służbowo. W gronie krajów objętychdodatkowymi restrykcjami, oprócz Polski znalazły się także Szwajcaria, Irlandiaoraz kilka krajów związkowych Austrii.  

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!