Czy kamera monitoringu w sklepie jest przydatna? Oto najlepszy dowód!

Kradzież perfum i pobicie pracownika ochrony w jednym ze sklepów w Toruniu, może zakończyć się dla napastnika dziesięcioletnią odsiadką. Pomógł monitoring. Po publikacji bardzo wyraźnych zdjęć z zajścia mężczyzna nie miał wyboru – sam zgłosił się na policję!

Czy kamera monitoringu w sklepie jest przydatna? Oto najlepszy dowód!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 czerwca 2022

Poszukiwania mężczyzny z monitoringu

Toruńscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży perfum oraz pobiciu interweniującego ochroniarza. Mężczyzna nie miał najwyraźniej świadomości, że całe zajście nagrywa się dzięki kamerom monitoringu. Okazało się, że sprawca sam zdecydował się oddać w ręce stróżów prawa po tym, gdy zobaczył opublikowane zdjęcie, które przedstawiało jego wizerunek zarejestrowany w trakcie popełniania przestępstwa. 

Jaka kara za użycie znalezionej karty płatniczej?Jaka kara za użycie znalezionej karty płatniczej?Michał Górecki


Kamera monitoringu a bezpieczeństwo firmy

Do opisywanego przestępstwa doszło 31 maja w drogerii przy ulicy Poznańskiej w Toruniu. Dzięki zeznaniom oraz zapisowi monitoringu udało się ustalić, że około 17:00 jeden z klientów sklepu zabrał drogie perfumy o wartości 1.200 złotych i zamierzał wybiec. W trakcie ucieczki pobił interweniującego pracownika ochrony.

Skrucha po publikacji zdjęć z monitoringu?

Jak relacjonuje kujawsko-pomorska policja - „Po publikacji monitoringu, do funkcjonariuszy zgłosiły się osoby, które przekazały istotne informacje o jego tożsamości. Mężczyzna najprawdopodobniej spodziewał się, że wkrótce zostanie zatrzymany i sam zgłosił się do jednostki policji. Jeszcze dzisiaj usłyszy zarzut kradzieży rozbójniczej. Może mu za to grozić do 10 lat więzienia”.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!