Darmowe bilety kolejowe dla dzieci 2021

Podróż za jeden uśmiech? W dzień dziecka jest to możliwe, nawet luksusowym Pendolino. Spółka PKP Intercity uruchomiła możliwość pobrania darmowego biletu dla dzieci, które nie ukończyły jeszcze 16. roku życia. Taka szansa przypada jednak w tylko jeden dzień.  Jak to zrobić? Kiedy będą obowiązywały darmowe bilety kolejowe dla dzieci? Podpowiadamy.

Darmowe bilety kolejowe dla dzieci 2021
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 19 maja 2021

Darmowa podróż pociągiem w dzień dziecka?

W tym roku 1 czerwca, czyli dzień dziecka przypada we wtorek. Jak informuje PKP Intercity, tego dnia „dzieci będą mogły bezpłatnie podróżować w drugiej klasie wszystkich pociągów PKP Intercity — Express InterCity Premium (EIP), Express InterCity (EIC), InterCity (IC) oraz Twoich Linii Kolejowych (TLK)”.

Przepisy dla hulajnóg elektrycznych wchodzą w życie 20 maja 2021Przepisy dla hulajnóg elektrycznych wchodzą w życie 20 maja 2021Anna Malinowska

Jak skorzystać z darmowego przejazdu pociągiem?

W przypadku dzieci, które nie mają ukończonego 4. roku życia, podróż jest oczywiście możliwa na podstawie jednorazowego biletu, na który ulga wynosi 100%. W przypadku starszych pociech, które mają od 4 do 16 lat, należy pobrać w kasie odpowiedni bilet, oraz mieć przy sobie dokument, który potwierdza wiek dziecka. Może być to np. legitymacja szkolna, dowód osobisty, czy paszport.

Trzeba jednak pamiętać, że ze względu na aktualną sytuację epidemiczną liczba miejsc w pociągu jest ograniczona. Nie ma bowiem możliwości podróżowania na stojąco bez posiadania tzw. miejscówki. Zgodnie z zasadami, jakie wprowadził przewoźnik, wszystkie bilety, w tym również te promocyjne, mogą być wydane tylko i wyłącznie ze wskazanym miejscem do siedzenia. Warto pamiętać, że będą ważne tylko na ten przejazd, na który zostaną wydane. Ze zamianą biletu na połączenie wcześniejsze lub późniejsze może być zatem kłopot.

Nowe funkcje na PUE ZUS – maj 2021Nowe funkcje na PUE ZUS – maj 2021Mikołaj Frączak

Rodzice pojadą koleją taniej  

Rodzice, którzy zdecydują się na podróż w dzień dziecka, mogą skorzystać z oferty tzw. Biletu Rodzinnego. Warunkiem jest podróżowanie w grupie od 2 do 5 osób. Przynajmniej jeden z pasażerów musi mieć wówczas mniej niż 16 lat. W takiej sytuacji każdy uczestnik grupowej wycieczki, może liczyć na 30% bonifikatę przy zakupie biletu. Osoby, które posiadają inne ulgi wynikające z ustawy, mogą skorzystać ze swoich indywidualnych uprawnień.

Jak informuje PKP Intercity — „z atrakcyjnych ulg skorzystają również posiadacze Karty Dużej Rodziny. Oprócz ustawowej ulgi 37% otrzymają również 30% upustu na zakupione bilety – wystarczy, że przynajmniej dwie uprawnione osoby będą podróżowały wspólnie”.


Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!