Energia jądrowa będzie podstawą naszego miksu energetycznego
Kolejne spotkanie polsko-koreańskie w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie. Temat przewodni? Badania i przygotowania lokalizacji pod budowę elektrowni, sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko, przyszłej struktury biznesowej projektu na poszczególnych jego etapach oraz wstępne zagadnienia finansowania.
- Joanna Gościńska
- /
- 16 lutego 2023
Kolejne rozmowy ze stroną koreańską
Początkiem lutego odbyło się kolejne spotkanie PGE Polskiej Grupy Energetycznej z koreańską firmą w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie.
- W trakcie spotkania omówiliśmy kluczowe kwestie dla realizacji projektu jak: badania i przygotowania lokalizacji pod budowę elektrowni, sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko, przyszłej struktury biznesowej projektu na poszczególnych jego etapach, jak również wstępne zagadnienia finansowania. Wspólne rozmowy będą kontynuowane w formie serii spotkań zarówno w Polsce i Korei – powiedział Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej.
Via Carpatia z transgranicznym połączeniem za 326 mln euroDamian Jemioło
- Projekt elektrowni jądrowej w Pątnowie, który zostanie zrealizowany przez PGE, ZE PAK i KHNP to uzupełnienie rządowego Programu Polskiej Energetyki Jądrowej. Dzisiejsze spotkanie to kolejny krok w kierunku realizacji tego projektu – dodał Jacek Sasin, wicepremier, minister aktywów państwowych.
Koreańska strona dostarczy informacji
List intencyjny w sprawie budowy elektrowni jądrowej w Pątnowie został podpisany między PGE Polską Grupą Energetyczną, ZE PAK oraz koreańską firmą KHNP 30 października 2022 r. Ministerstwo Aktywów Państwowych i Ministerstwo Handlu, Przemysłu i Energii Korei zawarły także porozumienia o współpracy międzyrządowej.
Rozmowy na temat współpracy przy projekcie były kontynuowane także w trakcie Światowego Forum Ekonomicznego w Davos zarówno z firmą KHNP, jak również na szczeblu rządowym z Panem Lee Chang-yang, Ministrem Handlu, Infrastruktury i Energii Republiki Korei, a także z Prezydentem Republiki Korei, Panem Yoon Suk-yeol.
Pracawpolsce.gov.pl — największa baza ogłoszeń pracy dla obywateli UkrainyAnna Petynia-Kawa
W ramach porozumienia KHNP zobowiązał się do dostarczenia niezbędnych informacji finansowych i biznesowych związanych z rozwijanymi za granicą projektami jądrowymi. Jednocześnie koreańskie instytucje finansowe mają stworzyć podstawy współpracy przy planowanych projektach eksportu technologii jądrowych oraz wsparcia finansowego poprzez udział w zagranicznych projektach jądrowych.
Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z
informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci
się
artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej
masz
szybkie linki do udostępnień.