Jak sprawdzić kąpielisko?

Jak sprawdzić kąpielisko? Jakość wody, infrastruktura, warunki, oraz klasyfikacja profilu – m.in. te informacje na temat wszystkich kąpielisk wyznaczonych uchwałami rad gmin, można sprawdzić w jednym miejscu. Mowa o serwisie kąpieliskowym uruchomionym przez Głównego Inspektora Sanitarnego. W tym miejscu, osoby planujące wakacyjny wyjazd mogą znaleźć odpowiedź na pytanie – jak sprawdzić kąpielisko?

Jak sprawdzić kąpielisko?
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 4 czerwca 2021

Kiedy trwa sezon kąpielowy w Polsce?

Sezon kąpielowy w naszym kraju już trwa. Oficjalnie to okres między 1 czerwca, a 30 września. Trzeba jednak pamiętać, że w wielu miejscach kąpieliska są oddawane do użytku czasowo, a zatem ten przedział nie dotyczy każdego polskiego kąpieliska! 

Jak sprawdzić warunki na kąpielisku?

Bardzo użytecznym narzędziem zarówno dla osób planujących wakacje z wyprzedzeniem, jak i tych wybierających spontaniczne wyjazdy jest serwis kąpieliskowy prowadzony przez Głównego Inspektora Sanitarnego. Jest on dostępny pod tym adresem: https://sk.gis.gov.pl/index.php.

Strona zawiera informacje o wszystkich kąpieliskach w Polsce – czyli tych, które zostały ustanowione na mocy uchwały rady gminy. 

Jakie wytyczne dla kolonii i obozów w 2021 roku?Jakie wytyczne dla kolonii i obozów w 2021 roku?Martyna Kowalska

Informacje w serwisie kąpieliskowym

Interesujące nas kąpieliska można wyszukać przez specjalną wyszukiwarkę oraz mapę. Po wyświetleniu listy, jeśli wcześniej wyrazimy zgodę na przekazanie naszego położenia, pojawi się nawet informacja o… odległości, jaka dzieli nas aktualnie od wybranego miejsca wypoczynku. Poniżej znajdziemy dane akwenu, jakości wody oraz ustalonego okresu kąpielowego w danej lokalizacji, w tym także oficjalnych godzin otwarcia. Dotyczy to zarówno kąpielisk śródlądowych jak i tych zlokalizowanych nad Morzem Bałtyckim. 

Gdzie nad morzem są sinice?

Dzięki serwisowi w porę dowiemy się o miejscach, w których nad Bałtykiem rozwinęły się sinice i w związku z tym obowiązuje zakaz kąpieli. Co więcej, w zakładce „informacje” możemy przeczytać dokładne opracowanie na temat tego niebezpiecznego dla zdrowia zjawiska. 

W serwisie nie brakuje również raportów z poprzednich sezonów kąpielowych oraz informacji na temat obowiązujących aktów prawnych regulujących organizację kąpielisk. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!