Jak stracić ćwierć miliona zł? Ten mężczyzna już wie

Młody mieszkaniec powiatu suwalskiego już wie, w jaki sposób stracić oszczędności życia w krótkim czasie. Opisujemy jego przypadek, by pokazać czego absolutnie nie robić, chyba, że ktoś narzeka na nadmiar gotówki.

Jak stracić ćwierć miliona zł? Ten mężczyzna już wie
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 26 maja 2022

Inwestycja w kryptowaluty

Młody mężczyzna zachłysnął się perspektywą podwojenia swoich oszczędności i za namową “brokerów” zaczął inwestować, a przynajmniej tak mu się wydawało…

- Mężczyzna ponad rok temu, na portalu społecznościowym, zainteresował się ofertą pomnożenia gotówki, inwestując w kryptowaluty. Skontaktowała się z nim kobieta podająca się za brokera i zaproponowała mu założenie kont na dwóch platformach inwestycyjnych — podaje Komenda Wojewódzka Policji w Białymstoku.

Jaka kara za kradzież mienia własnych rodziców? Ciekawy przypadek z WałbrzychaJaka kara za kradzież mienia własnych rodziców? Ciekawy przypadek z WałbrzychaMartyna Kowalska

Mieszkaniec powiatu suwalskiego zaufał konsultantce i zainstalował aplikację, która miała służyć do kupowania kryptowalut. Tam, za namową fałszywej brokerki, wpłacał pieniądze.

- Początkowo wszystko wskazywało na to, że pomnaża swoje oszczędności, bo widział zyski na swoim e-portfelu, założonym przez oszustkę. Kiedy jednak chciał je wypłacić, kobieta poinformowała go, że musi wykupić klucz aktywacyjny za 10 tysięcy dolarów. Po kilku miesiącach rzekomego inwestowania mężczyzna zorientował się, że stracił kilkadziesiąt tysięcy złotych. Dodatkowo, fałszywa brokerka zażądała od niego zapłaty podatku dla swojej firmy — przekazuje białostocka KWP.

Z deszczu pod rynnę

Mieszkaniec powiatu suwalskiego, chcąc odzyskać utracone oszczędności, tylko pogorszył swoją i tak już nieciekawą sytuację. Zaczął szukać firmy, która miała mu w tym pomóc. 

- Znów trafił na oszustów. Zgodnie z ich instrukcjami założył kolejne portfele inwestycyjne, na które miały wpłynąć odzyskane pieniądze. Warunkiem aktywacji tych kont miało być przelanie pieniędzy. Jednak po wpłaceniu około 150 tysięcy złotych został oskarżony o próbę oszustwa. Na tym kontakt urwał się, a strona fałszywej firmy zniknęła z sieci — informuje białostocka policja.

I gdy wydawało się, że…gorzej być nie może, okazało się, że owszem — może.

Udział w oszustwie „na policjanta” – jaka kara?Udział w oszustwie „na policjanta” – jaka kara?Michał Górecki

Chcąc odrobić straty mężczyzna jesienią 2021 ponownie zainwestował pieniądze. Znalazł w sieci ofertę, tym razem firmowaną przez światowych inwestorów. — Tu również zaproponowano mu duże i szybkie zyski. Mężczyzna przelał pieniądze i kolejny raz padł ofiarą oszustów — podaje policja.

Łącznie stracił blisko 280 tysięcy złotych

- Pamiętaj o rozsądku przy podejmowaniu wszelkich decyzji finansowych. Miej ograniczone zaufanie do firm obiecujących wysokie i szybkie zyski bez ryzyka. Nie działaj pochopnie, pod wpływem chwili i emocji — apelują funkcjonariusze.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!

O nas

Rzetelna Grupa

Rzetelna Grupa Sp. z o.o - firma doradztwa biznesowo-prawnego. Jest właścicielem marki dziennikprawny.pl

Wydawca

Rzetelna Grupa Sp. z o.o.
ul. Nowogrodzka 42 lok. 12
00-695 Warszawa
[email protected]
NIP: 524-261-19-51, Regon: 141022624, KRS: 0000284065
Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie
XII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy: 50.000 zł
2007 - 2024 © Copyright - Rzetelna Grupa Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.