Jaka kara za kradzież mienia własnych rodziców? Ciekawy przypadek z Wałbrzycha

Wbrew pozorom nie jest to zbyt rzadka sytuacja, w której dorosłe dzieci okradają własnych rodziców. Wykrywalność takich przestępstw jest jednak niewielka, bowiem sami pokrzywdzeni, rzadko zgładzają taki fakt na policję. Inaczej było w przypadku pary seniorów z Wałbrzycha, którzy nie mieli wątpliwości co robić, gdy okazało się, że ich syn wyniósł z domu laptopa i pilarkę spalinową.

Jaka kara za kradzież mienia własnych rodziców? Ciekawy przypadek z Wałbrzycha
  • Martyna Kowalska
  • /
  • 23 maja 2022

Kradzież mienia własnych rodziców

Do Komisariatu Policji I w Wałbrzychu wpłynęło zgłoszenie od 67-letniego mężczyzny i jego żony. Małżeństwo zdecydowało się na taki ruch chwilę po tym, gdy okazało się, że z ich domu „zniknął” laptop oraz pilarka spalinowa. 

Zgłaszający wskazali, że za kradzieżą tych przedmiotów może stać ich 35-letni syn. Poszkodowani wycenili straty na 2,5 tysiąca złotych. Na podstawie przekazanych informacji, mundurowi nie mieli problemów z namierzeniem potencjalnego sprawcy oraz odzyskania utraconego mienia.

Odzyskanie mienia utraconego w wyniku kradzieży

Jak ustalili policjanci, syn pokrzywdzonych wykorzystał ich nieuwagę i wyniósł z domu kolejno laptopa, a następnie wspomnianą pilarkę. Mundurowi niezwłocznie udali się do miejscowości Gostków w powiecie wałbrzyskim (Dolnośląskie) i zatrzymali mężczyznę.

35-latek przyznał się, że wyniósł przedmioty z domu własnych rodziców. Złożył wyjaśnienia oraz poinformował o miejscu przechowywania mienia wyniesionego z rodzinnego domu. Pilarka odnalazła się u znajomej mężczyzny. Z kolei laptop został zastawiony w jednym z lombardów.

Jaka kara za podszywanie się pod inną osobę w internecie?Jaka kara za podszywanie się pod inną osobę w internecie?Anna Malinowska

Jaka kara za kradzież mienia własnych rodziców?

Teraz 35-letni mężczyzna będzie musiał odpowiedzieć za swój czyn, przed sądem. Zgodnie z Kodeksem karnym za kradzież mienia własnych rodziców grozi mu kara nawet pięciu lat pozbawienia wolności. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!