Jaki jest cel wojny z Ukrainą? Ogłosił go Putin, a my przecieramy oczy

Według serwisu Voice of America, cytowanym przez Ukrainską Prawdę, prezydent Rosji miał powiedzieć, że kraje zachodnie próbują "znieść" Rosję. Wszyscy, którzy skupiają się na zachodnim stylu życia są "narodowymi zdrajcami" i próbują zaszkodzić krajowi.

Jaki jest cel wojny z Ukrainą? Ogłosił go Putin, a my przecieramy oczy
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 17 marca 2022

"Zachód chce rozczłonkować Rosję?"

Podczas spotkania na temat środków wsparcia społeczno-gospodarczego regionów, Putin po raz kolejny skrytykował kraje zachodnie, mówiąc, że próbują "znieść" Rosję i "zamienić ją w słabą, zależną" i "w najlepszej dla niej opcji" rozczłonkować ją.

Ruszyło śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w UkrainieRuszyło śledztwo w sprawie zbrodni wojennych w UkrainieMonika Świetlińska

Jak podał Voice of America, według Putina, Zachód próbuje podzielić rosyjskie społeczeństwo.

Mentalnie z Rosją

- Nie potępiam tych, którzy mają willę w Miami lub na Riwierze Francuskiej, którzy nie mogą obejść się bez foie gras, ostryg czy tak zwanych swobód płci. Problem nie polega na tym, ale na tym, że wiele z tych osób w zasadzie są mentalnie tam, nie tutaj, nie z naszymi ludźmi, nie z Rosją — miał powiedzieć Putin.

Według niego, jak podał Voice of America, naród rosyjski zawsze będzie w stanie odróżnić prawdziwych patriotów od zdrajców, a ci ostatni po prostu wyplują go jak muchę, która przypadkowo wleciała do ust.

Putin miał być zdania, że wzmocnienie Rosji jest możliwe tylko dzięki "naturalnemu i koniecznemu samooczyszczaniu społeczeństwa".

Putin uznany w USA za zbrodniarza wojennegoPutin uznany w USA za zbrodniarza wojennegoMonika Świetlińska

- Walka, którą prowadzimy, jest walką o naszą suwerenność, o przyszłość naszego kraju i naszych dzieci. Będziemy walczyć o prawo do bycia i pozostania Rosją – miał powiedzieć podczas spotkania na temat środków wsparcia społeczno-gospodarczego regionów.

Fot. Wikipedia

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!