Jakie technologiczne gadżety przydadzą nam się podczas podróży?

Technologia wkradła się w każdy aspekt naszego życia, również w podróżowanie. Gadżety technologiczne mogą pomóc nam zrozumieć obce języki, ułatwią nam pakowanie albo sprawią, że podróżowanie będzie po prostu bardziej komfortowe. Przedstawiamy nasze ulubione gadżety dla podróżników.

Jakie technologiczne gadżety przydadzą nam się podczas podróży?
  • Monika Świetlińska
  • /
  • 7 września 2022

Powerbank sprawdzi się podczas podróży dużych i małych

Niektórzy bez powerbanka nie ruszają się nawet w obrębie własnego miasta. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie musieli podładować telefon albo tableta, a przecież nie zawsze możemy skorzystać z gniazdka elektrycznego. Jest to szczególnie trudne podczas podróżowania. W innych krajach może się też okazać, że nasza ładowarka nie ma odpowiedniego wejścia i nie mamy szansy na naładowanie naszych urządzeń. Dzięki powerbankowi zawsze możemy podratować baterię w naszych urządzeniach elektrycznych, a tym samym sprawdzić loty, odjazdy pociągów i autobusów, przetłumaczyć jakiś zwrot albo po prostu robić zdjęcia.

Powerbank sprawdzi się też podczas długich trekkingów pośród gór czy w dżungli, gdzie często nocujemy w namiotach i nie mamy dostępu do żadnego rodzaju elektryczności.

Gdzie szukać powerbanków? Posiada je w swojej ofercie większość sklepów z elektroniką. Możemy przejrzeć ich oferty np. na stronie Kimbino i znaleźć powerbanka w dobrej cenie.

Mały przenośny tłumacz może nas uratować podczas dalekich podróży

Dopóki podróżujemy po Europie albo latamy do turystycznych rejonów świata, angielski powinien nam wystarczyć. Czasami jednak decydujemy się na odległe kraje, w których znajomość angielskiego nie jest tak powszechna. Nigdy też nie wiemy, czy nie znajdziemy się w niespotykanej sytuacji, która będzie wymagała od nas specjalistycznego słownictwa – zepsuty samochód i rozmowa z mechanikiem albo wizyta w szpitalu. Tutaj może nas uratować przenośne urządzenie tłumaczące.

Tłumacze kieszonkowe to kompaktowe urządzenia, które szybko tłumaczą pomiędzy dwoma językami w czasie rzeczywistym (zazwyczaj mają opcję tłumaczenia na kilka języków). Oznacza to, że możesz mówić do urządzenia, a ono szybko wypowie frazę w zamierzonym języku. Ponieważ tłumacze kieszonkowe są zaprojektowane specjalnie do tłumaczenia, urządzenia te są znacznie szybsze i bardziej zaawansowane niż zwykła aplikacja do tłumaczenia na smartfony. Chociaż takie urządzenia są trochę droższe od standardowych gadżetów, to czasami mogą się okazać nieocenione podczas podróży. Pozwalają też na podróżowanie osobom starszym, które często nie znają angielskiego.

Obecnie najpopularniejsze są tłumacze firmy Vasco.

Tracker Bluetooth sprawi, że już nigdy nie zgubisz bagażu

Ilości przypadków zagubionego bagażu stale wzrastają – równocześnie dla większości z nas jest to jeden z najgorszych wakacyjnych koszmarów (zaraz obok odwołanego lotu). Teraz na szczęście możemy go uniknąć. Wystarczy zainwestować w urządzenie Bluetooth, które będzie śledziło nasz bagaż. Wystarczy włożyć je do walizki czy torby i...liczyć, że się nie przyda. Jeżeli jednak nasz bagaż zostanie zagubiony w podróży, nie ma problemu. Wystarczy, że sprawdzisz na telefonie na jakim lotnisku albo w jakim miejscu znajduje się Twoja torba i w łatwy sposób możesz odzyskać bagaż i cieszyć się wakacjami. Chociaż taki tracker nie ochroni nas przed koniecznością przejścia przez infolinię i papierologię, to mamy chociaż szansę na zobaczenie jeszcze naszego bagażu.

PowerCube – rozdzielnik do gniazdka

Ten gadżet sprawdzi się szczególnie dobrze, jeżeli w podróż zabieramy ze sobą więcej sprzętu: telefony, laptopy, tablety, zegarki typu Smart, itp. Jeżeli w pokoju śpi naraz kilka osób, znalezienie dla siebie wolnego gniazdka może być problemem. Rozdzielnik go rozwiązuje. Mały, stosunkowo tani, może często się przydać, nie tylko w podróży – łatwo zastąpi nam przedłużacz.

Bezprzewodowy głośnik

Taki gadżet sprawdzi się na plaży, przy ognisku, w pokoju podczas szykowania się do wyjścia, podczas długiego trekkingu – opcje są niezliczone. Bezprzewodowe głośniki są teraz kompaktowe, więc nie zajmą dużo miejsca. Dzięki nim nie musimy już słuchać muzyki z telefonu, która często nie jest zbyt dobrej jakości.

Czytnik do e-booków

Czytanie książek na leżaku czy hamaku to często część wakacji, na którą czekamy najbardziej. Często w walizce nie mamy jednak miejsca na kilka ciężkich książek. Dzięki czytnikowi możemy mieć dostęp do niezliczonej ilości książek, a wszystko mieści się w jednym zgrabnym urządzeniu. Możemy zgrać na nie książki dla partnera, dziecka, znajomych i dzielić się nim do woli.

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!