Kolejna dziupla samochodowa pod Warszawą. Rozbierali tam auta jednej marki!

Kolejna dziupla samochodowa pod Warszawą została ujawniona przez stołecznych policjantów specjalizujących się w walce z przestępczością samochodową. Co ciekawe, grupa „brudnych mechaników” upodobała sobie auta jednej marki. Jakiej?

Kolejna dziupla samochodowa pod Warszawą. Rozbierali tam auta jednej marki!
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 7 kwietnia 2022

Dziupla samochodowa z Toyotami

Nie jest tajemnicą, że auta marki Toyota są najczęściej kradzionymi samochodami w Polsce, o czym zresztą pisaliśmy w Dzienniku Prawnym tutaj. Policja odkryła właśnie na terenie powiatu wołomińskiego kolejną dziuplę samochodową. Co ciekawe, „brudni mechanicy” z miejscowości Nowy Cyganów, którzy rozbierali na części skradzione auta, specjalizowali się przede wszystkim w autach marki Toyota oraz Lexus (należącej do koncernu Toyota). Większość aut była najpewniej kradziona na terenie Warszawy.

Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Ranking najczęściej kradzionych aut — TOP 10Michał Górecki

Jak relacjonuje policja, auta bardzo szybko były tam rozkładane „na czynniki pierwsze”. Części trafiały na busy i były wywożone. 

Obserwacja podejrzanej posesji

Policja w ramach przeprowadzanych działań podjęła się obserwacji posesji. Zauważono, że w godzinach wieczornych, z dużą prędkością wjechał na jej teren samochód, który następnie ukryto w stodole. Podejrzenia, że pojazd pochodzi z kradzieży, okazały się trafne.

Auto zaobserwowane przez policję to Toyota CHR, która została skradziona na terenie stolicy. Podczas przeszukania funkcjonariusze zatrzymali 30-latka, który prowadził samochód oraz 28-latka, który, jak się okazało, „czasami pomagał” w rozkładaniu aut na części. W zamian za pracę „brudnego mechanika” otrzymywał niewielkie wynagrodzenie.

Przyłapali „brudnych mechaników” na gorącym uczynku. Akurat rozbierali skradzione autoPrzyłapali „brudnych mechaników” na gorącym uczynku. Akurat rozbierali skradzione autoMikołaj Frączak

Dziupla samochodowa pod Wołominem

Postępowanie wykazało, że tylko od 1 stycznia 2022 roku, na teren przeszukanej posesji trafiło osiem samochodów m.in. Toyota Auris, Toyota RAV4, Toyota Camry, Lexus oraz Toyota CHR. Każdy z samochodów czekał ten sam los. Rozbiórka i sprzedaż pozyskanych w ten sposób części. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!