Koniec Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii

Są pierwsze decyzje po dymisji wicepremiera Jarosława Gowina. Wraz z jego odwołaniem znika kierowany przez niego resort o długiej nazwie „Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii”. Co dokładnie się zmieni? Jak zostaną rozłożone kompetencje?

Koniec Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii
  • Mikołaj Frączak
  • /
  • 13 sierpnia 2021

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii zlikwidowane

Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii powstało zaledwie 10 miesięcy temu, a dokładnie 7 października 2020 roku. Zajmowało się m.in. takimi obszarami jak budownictwo, planowanie przestrzenne, mieszkalnictwo, turystyka, oraz rynek pracy. Właśnie ten ostatni z wymienionych elementów zostanie „zabrany” z gmachu przy Placu Trzech Krzyży i przeniesiony kilkaset metrów na północ na ul. Bracką do Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej (jak już kiedyś było).

Jak wygląda procedura odwołania ministra z rządu?Jak wygląda procedura odwołania ministra z rządu?Martyna Kowalska

Co po likwidacji MRPiT?

Na rządowej szachownicy dojdzie do pewnych roszad, a między gmachami będą zapewne konieczne pewne przeprowadzki. Nowym resortem powołanym z dniem 12.08.2021 jest Ministerstwo Rozwoju i Technologii, na czele którego, przynajmniej na razie, stanie premier Mateusz Morawiecki.

Kto w rządzie będzie odpowiedzialny za obszar pracy?

Obszar pracy, który podlegał pod dość szeroki resort kierowany przez Jarosława Gowina, teraz powróci w dawne miejsce, a dokładnie zostanie włączony do resortu rodziny i polityki społecznej. Przypomnijmy, do czasu utworzenia MRPiT działania związane z rynkiem pracy były częścią resortu z Brackiej. A zatem rząd powraca do wcześniejszego układu na rządowej mapie kompetencji. 

Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami prawnymi, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych - poniżej masz szybkie linki do udostępnień.

Security Magazine

Czy ten artykuł był przydatny?

Newsletter

Bądźmy w kontakcie! Zapisz się na newsletter, a raz na jakiś czas wyślemy Ci powiadomienie o najważniejszych tematach. Dla subskrybentów newslettera przygotowujemy specjalne wydarzenia np. webinaria. Nie pożałujesz!